Βαθμολογία Apple iPhone 17e Geekbench Benchmark
Στη δοκιμή Geekbench, το Apple iPhone 17e πήρε εχει βαθμολογηθει με "Single-core" 3588 πόντους και "Multi-core" 9188. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε την απόδοσή του με άλλα μοντέλα που βασίζονται στο Geekbench Benchmark.
Τιμές για το Apple iPhone 17e
Το Apple iPhone 17e θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το Apple iPhone 17e:
Geekbench Benchmark
Oppo Find N6
8.12 ίντσες (2480x2248) Gorilla glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
1403.36€
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 ίντσες (2608x1200) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
559.95€
$643.30
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 ίντσες (2608x1200) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
518.43€
$595.60
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 ίντσες (2688x1216) Gorilla glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
533.25€
$612.62
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
406.39€
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 ίντσες (2510x1156) Curved Glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
364.86€
$419.17
Vivo X200 Pro
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
578.64€
$664.77
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 ίντσες (3200x1440) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
726.60€
$834.76
Vivo IQOO 12
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
576.73€
$662.58
Asus ROG Phone 8
6.78 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
594.00€
$682.42
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
649.08€
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 ίντσες (2670x1200) Gorilla glass / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
651.99€
$749.04
Vivo X100
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
574.59€
$660.12
- Κατασκευαστής: Apple
- Μοντέλο: iPhone 17e
- Βάρος: 169g
- Διαστάσεις: 146.7 x 71.5 x 7.8mm
- Λειτουργικό Σύστημα: iOS
- Μέγεθος: 6.1 ίντσες
- Ανάλυση: 2532x1170
- RAM: 8Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 48Mp
- Επεξεργαστής: Apple A19
- Μπαταρία: 4006mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | iOS |
| Geekbench Benchmark | 9188 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Apple - Δείτε όλα τα μοντέλα της Apple εδώ |
| Geekbench Benchmark | 3588 (Single Core) |
| Μοντέλο | iPhone 17e |
| Απόδοση | antutu benchmark ~2180337. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2532x1170 - Περισσότερα μοντέλα με 2532x1170 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 3.5 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 86 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.1 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| κατασκευαστή | Apple |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | A19 - Περισσότερα μοντέλα με A19 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 09/09/2025 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 6 |
| CPU συχνότητα | 4.26 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 3 nm |
| Χωρητικότητα | 12 Gb |
| GPU | Apple A19 GPU |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 1620 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 5 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A19 modem |
| Upload Speed | 10000 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 8 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 8 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 48 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 48 Mp δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 12 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 4006 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Όχι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 2-3 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 8-9 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 20 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Ναι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Όχι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Ναι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 146.7 x 71.5 x 7.8 mm |
| Βάρος | 169 g |
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |