Vivo X300 Pro Dxomark benchmark
Στο Dxomark τεστ το Vivo X300 Pro αξιολογήθηκε με 171 βαθμούς. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε τις του σε σχέση με άλλα μοντέλα σύμφωνα με το τεστ Dxomark.
171
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
171
photo
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Flash: 0
Zoom: 0
Bokeh: 0
169
video
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Stabilisation: 0
Τιμές για το Vivo X300 Pro
Το Vivo X300 Pro θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το Vivo X300 Pro:
DxOMark mobile
Dxomark εκτίμηση
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
6.78 ίντσες (2800 x 1260) Gorilla glass / Dimensity 9500 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-828 / 6510mAh
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Honor Magic5 Pro
6.81 ίντσες (2848 x 1312) Curved Glass / Snapdragon 8 Gen 2 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX878 / 5100mAh
687.13€
$796.46
Honor Magic4 Pro Ultimate
6.81 ίντσες (2848 x 1312) Curved Glass / Snapdragon 8 Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50Mp Samsung GN2 / 4600mAh
679.40€
$787.51
Huawei Mate 40 Pro 8/512Gb
6.76 ίντσες (2772x1344) Gorilla glass / Kirin 9000 / 8Gb / 512GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
1315.82€
$1525.19
Huawei Mate 40 Pro 8/128Gb
6.76 ίντσες (2772x1344) Gorilla glass / Kirin 9000 / 8Gb / 128GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
842.63€
$976.71
Huawei Mate 40 Pro 8/256Gb
6.76 ίντσες (2772x1344) Gorilla glass / Kirin 9000 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
916.21€
$1062.00
Huawei Honor 30 Pro Plus 8/256GB
6.57 ίντσες (2340x1080) Gorilla glass / Kirin 990 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4000mAh
670.64€
$777.35
Huawei Honor 30 Pro Plus 12/256GB
6.57 ίντσες (2340x1080) Gorilla glass / Kirin 990 / 12Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4000mAh
831.93€
$964.31
Google Pixel 5
6 ίντσες (2340x1080) Curved Glass / Snapdragon 765 / 8Gb / 128GB / 12Mp Sony IMX363 / 4080mAh
534.89€
$620.00
Samsung Galaxy Note10+
6.8 ίντσες (3040x1440) Curved Glass / Exynos 9825 / 12Gb / 256GB / 12Mp Samsung SAK2L4 / 4300mAh
671.89€
$778.80
- Κατασκευαστής: Vivo
- Μοντέλο: X300 Pro
- Βάρος: 226g
- Διαστάσεις: 161.2 x 75.5 x 8mm
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 16
- Μέγεθος: 6.78 ίντσες
- Ανάλυση: 2800 x 1260
- RAM: 12Gb
- Μνήμη (ROM): 256GB
- Κάμερα: 50Mp Sony LYT-828
- Επεξεργαστής: MediaTek Dimensity 9500
- Μπαταρία: 6510mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 16 |
| Geekbench Benchmark | 10108 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Vivo - Δείτε όλα τα μοντέλα της Vivo εδώ |
| Geekbench Benchmark | 3365 (Single Core) |
| Μοντέλο | X300 Pro |
| Απόδοση | antutu benchmark ~3171688. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 2800 x 1260 - Περισσότερα μοντέλα με 2800 x 1260 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Gorilla glass |
| Τεχνολογία | AMOLED |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 2.9 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 90 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.78 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| κατασκευαστή | MediaTek |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Dimensity 9500 - Περισσότερα μοντέλα με Dimensity 9500 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 10/15/2025 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 4.21 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 3 nm |
| Χωρητικότητα | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 1716 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 12 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 12 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 256 GB |
| Επέκταση μνήμης | Όχι |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| dxomark mobile | 171 - DXOMARK benchmark. Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| dxomark (φωτογραφία) | 171 |
| dxomark (βίντεο) | 169 |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 50 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 50 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony LYT-828 - Περισσότερα μοντέλα με Sony LYT-828 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Διπλή λυχνία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 50 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 800 / 850 / 1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3 (1800) / B7(2600) 5G |
| τύπος δικτύου | 5G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 6510 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 8-9 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Ναι |
Αισθητήρες
| Led notification | Όχι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Ναι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Ναι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Ναι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Όχι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 161.2 x 75.5 x 8 mm |
| Βάρος | 226 g |
| Υλικό | Μεταλλικό πλαίσιο, γυάλινη θήκη |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Επεκτάσιμη κάμερα μπροστά , Ενσωματωμένη κάμερα μπροστινής οθόνης , Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz , 4x optical zoom |