Apple iPhone 17e antutu-vertailutesti
AnTuTu-testissä Apple iPhone 17e sai 2180337 pistettä. Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Antutu-testiin perustuviin malleihin.
Apple iPhone 17e hinnat:
Apple iPhone 17e julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Apple iPhone 17e :
AnTuTu-vertailuarvo
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tuumaa (2510x1156) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50MP OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
364.86€
$419.17
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tuumaa (2510x1156) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50MP OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
406.39€
$466.88
Vivo X100
6.78 tuumaa (2800 x 1260) Gorilla-lasi / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX920 / 5000mAh
574.59€
$660.12
Asus ROG Phone 8
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 5500mAh
594.00€
$682.42
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tuumaa (3200x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50MP OmniVision OV50H / 5100mAh
726.60€
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 4610mAh
649.08€
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tuumaa (2670x1200) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50MP Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
651.99€
$749.04
- Brändi: Apple
- Model: iPhone 17e
- Paino: 169g
- Mitat: 146.7 x 71.5 x 7.8mm
- Käyttöjärjestelmä: iOS
- Näytön koko: 6.1 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2532x1170
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 48MP
- Piirisarja (CPU): Apple A19
- Akku: 4006mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | iOS |
| Geekbench-vertailuarvo | 9188 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Apple - Katso kaikki Apple-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 3588 (Single Core ) |
| Model | iPhone 17e |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 2180337. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2532x1170 - Lisää malleja, joissa on 2532x1170-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 3.5 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 86 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.1 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| Brändi | Apple |
| Malli | A19 - Lisää malleja, joissa on A19-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 09/09/2025 |
| Prosessorin ydin | 6 |
| Prosessorin taajuus | 4.26 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 3 nm |
| Muisti | 12 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Apple A19 GPU |
| GPU-taajuus | 1620 Mhz |
| GPU-ytimet | 5 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A19 modem |
| Upload Speed | 10000 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 48 MP - Lisää malleja, joissa on 48 Mpx -kamera, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 12 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 4006 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Ei |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 8-9 tuntia |
| Puhumisaika | 20 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Ei |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Joo |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 146.7 x 71.5 x 7.8 mm |
| Paino | 169 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |