Vivo X300 Pro Dxomark-vertailutesti
Dxomark-testissä Vivo X300 Pro sai 171 pistettä. Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Dxomark-testiin perustuviin malleihin.
171
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
171
photo
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Flash: 0
Zoom: 0
Bokeh: 0
169
video
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Stabilisation: 0
Vivo X300 Pro hinnat:
Vivo X300 Pro julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Vivo X300 Pro :
DxOMark mobile
Dxomark-luokitus
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
6.78 tuumaa (2800 x 1260) Gorilla-lasi / Dimensity 9500 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony LYT-828 / 6510mAh
Pian
Pian
Honor Magic5 Pro
6.81 tuumaa (2848 x 1312) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Gen 2 / 8Gb / 256GB / 50MP Sony IMX878 / 5100mAh
687.13€
$796.46
Honor Magic4 Pro Ultimate
6.81 tuumaa (2848 x 1312) Kaareva lasi / Snapdragon 8 Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50MP Samsung GN2 / 4600mAh
679.40€
$787.51
Huawei Mate 40 Pro 8/512Gb
6.76 tuumaa (2772x1344) Gorilla-lasi / Kirin 9000 / 8Gb / 512GB / 52MP Sony IMX700 / 4400mAh
1315.82€
$1525.19
Huawei Mate 40 Pro 8/128Gb
6.76 tuumaa (2772x1344) Gorilla-lasi / Kirin 9000 / 8Gb / 128GB / 52MP Sony IMX700 / 4400mAh
842.63€
$976.71
Huawei Mate 40 Pro 8/256Gb
6.76 tuumaa (2772x1344) Gorilla-lasi / Kirin 9000 / 8Gb / 256GB / 52MP Sony IMX700 / 4400mAh
916.21€
$1062.00
Huawei Honor 30 Pro Plus 8/256GB
6.57 tuumaa (2340x1080) Gorilla-lasi / Kirin 990 / 8Gb / 256GB / 52MP Sony IMX700 / 4000mAh
670.64€
$777.35
Huawei Honor 30 Pro Plus 12/256GB
6.57 tuumaa (2340x1080) Gorilla-lasi / Kirin 990 / 12Gb / 256GB / 52MP Sony IMX700 / 4000mAh
831.93€
$964.31
Google Pixel 5
6 tuumaa (2340x1080) Kaareva lasi / Snapdragon 765 / 8Gb / 128GB / 12MP Sony IMX363 / 4080mAh
534.89€
$620.00
Samsung Galaxy Note10+
6.8 tuumaa (3040x1440) Kaareva lasi / Exynos 9825 / 12Gb / 256GB / 12MP Samsung SAK2L4 / 4300mAh
671.89€
$778.80
- Brändi: Vivo
- Model: X300 Pro
- Paino: 226g
- Mitat: 161.2 x 75.5 x 8mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.78 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2800 x 1260
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP Sony LYT-828
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Akku: 6510mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 10108 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Vivo - Katso kaikki Vivo-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 3365 (Single Core ) |
| Model | X300 Pro |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 3171688. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2800 x 1260 - Lisää malleja, joissa on 2800 x 1260-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.78 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 9500 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 9500-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 10/15/2025 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 4.21 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 3 nm |
| Muisti | 32 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-taajuus | 1716 Mhz |
| GPU-ytimet | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| dxomark mobile ranking | 171 - testaa DXOMARK- vertailuarvo. Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
| dxomark (valokuva) | 171 |
| dxomark (video) | 169 |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony LYT-828 - Lisää malleja, joissa on Sony LYT-828, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 50 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 6510 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 8-9 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Joo |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Joo |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 161.2 x 75.5 x 8 mm |
| Paino | 226 g |
| Materiaali | Metallirunko ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Laajennettava etukamera , Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön virkistystaajuus 120 Hz , 4x optinen zoom |