Realme 14 Pro 8/256GB väriä
- Musta
- Valkoinen
- Punainen
- Keltainen
- Vihreä
- Sininen
219.72€
($257.65)
($257.65)
Alin hinta Temall on 219.72€ ($257.65)
Kauppaan
-
- Mikä on Realme 14 Pro 8/256GB paras väri?
-
Realme 14 Pro 8/256GB tarjoaa nämä värit:
- Musta: paras klassinen väri, hyvä useimmille kavereille
- Valkoinen: loistava valinta hyvät, tai jos haluat jotain kevyttä ja raikasta
- Punainen: saada sinut erottumaan muista
- Keltainen: parempi tapa saada huomiota
- Vihreä: jos haluat jotain uutta
- Sininen: jos haluat olla päällä
-
- Mitä värejä Realme 14 Pro 8/256GB tulee?
-
- Mikä Realme 14 Pro 8/256GB väri on suosituin?
-
Tunnuksen Realme 14 Pro 8/256GB suosituimmat ja yleisimmät värit ovat valkoinen ja musta. He myyvät parhaiten ja tuottavat yritykselle paljon tuloja. Niitä seuraa punainen, keltainen ja sininen, jotka ovat myös huippuvärivaihtoehdoissa ja myyvät hyvin.
-
- Mikä Realme 14 Pro 8/256GB väri minun pitäisi saada?
-
Osta Realme 14 Pro 8/256GB valkoisena tai mustana, jos haluat saada yhden suosituimmista ja myydyimmistä väreistä. Jos etsit jotain uutta, suosittelemme hankkimaan todella uuden puhelimen katsomalla keltaista ja punaista.
Tämän päivän parhaat hinnat Realme 14 Pro 8/256GB
| Kauppa | Hinta | Mene kauppaan |
|---|---|---|
|
Tämän päivän parhaat hinnat Realme 14 Pro 8/256GB: Temall |
219.72€ ($257.65) | Näytä tarjous |
- Brändi: Realme
- Model: 14 Pro
- Paino: 188g
- Mitat: 161.3 x 73.9 x 8.2mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 15
- Näytön koko: 6.7 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2392x1080
- RAM: 8Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP Sony IMX882
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 7300
- Akku: 6000mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 15 |
| Geekbench-vertailuarvo | 3012 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Realme - Katso kaikki Realme-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 1011 (Single Core ) |
| Model | 14 Pro |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 678115. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2392x1080 - Lisää malleja, joissa on 2392x1080-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 2.9 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 90 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.7 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 4 x ARM Cortex-A78 2.5GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 7300 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 7300-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 06/18/2024 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2.5 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | Mali-G615 MP |
| GPU-taajuus | 0 Mhz |
| GPU-ytimet | 2 |
| TDP | 7 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1400 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 8 Gb - Lisää malleja, joissa on 8 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Anturimalli | Sony IMX882 - Lisää malleja, joissa on Sony IMX882, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 16 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 6000 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 3-4 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 161.3 x 73.9 x 8.2 mm |
| Paino | 188 g |
| Materiaali | Muovikehys ja lasikotelo |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Näytön virkistystaajuus 120 Hz |