Apple A19 İncelemesi: özellikleri, telefonlar, benchmarklar ve oyun performansı
Apple A19, 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz Mimari kullanan 4.26 GHz, 6 çekirdekli bir mobil işlemcidir. Grafik işlemci (GPU), 12 GB'a kadar belleği destekleyen Apple A19 GPU'dur. Yayın tarihi 09/09/2025. 3 nm teknolojisi kullanılarak üretilmiştir, bu nedenle 10'lık bir Termal Tasarım Gücü (TDP) ile iyi özelliklere sahiptir. Dahili modem sayesinde 10000 Mb/sn'ye kadar bağlantı hızına erişebilir. Apple A19, benchmark testlerinde MediaTek Dimensity 9300 cpu'dan daha iyi performans göstermektedir ve bu da MediaTek Dimensity 9300 ile eşit performansta olmasını sağlamakradır. Çipi kullanan akıllı telefonlar arasında Apple iPhone 17e ve Apple iPhone 17e bulunuyor. Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki veri sayfasında görebilirsiniz.
Özellikler
| model | Apple A19 |
|---|---|
| Çıkış Tarihi | 09/09/2025 |
| CPU mimarisi | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| Çekirdek Sayısı | 6 |
| Sıklık | 4.26 GHz |
| Teknik süreç | 3 nm |
| Grafik işlem birimi (video yongası / GPU) | Apple A19 GPU |
| TDP | 10 |
| Bellek | 12 GB |
| Features | Apple A19 modem |
| Upload Speed | 10000 Mb/sn |
İşte 2026'deki en iyi Apple A19 telefonlarının listesi.
Apple A19 Oyun Performansi Sıralaması
Apple A19 GPU grafik işlemci (GPU), Apple A19'deki oyun performansından sorumludur ve 120 ila 120 fps arasında iyi bir sonuç gösterir. İşte PUBG ve Genshin Impact gibi gözden geçirilmiş oyunlar için hız testleri ve benchmarks.
| Oyun testi | Apple A19 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 120 fps |
| Genshin Impact | 120 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Apple A19 Benchmarks ve Sıralamaları
Apple A19, Antutu puanı 2165883, GeekBench'te 9204 / 3631 ve 3DMark'ta puanlık bir benchmark sahiptir. Performansi Apple A19 GPU grafik işlemci (GPU) kaynaklanmaktadır.
| Benchmark | Apple A19 |
|---|---|
| Antutu | 2165883 |
| Geekbench | 9204/3631 |
| 3DMark |
Antutu
Geekbench
Apple A19 CPU, yaklaşık 9204 / 3631 puanlık bir Geekbench benchmark puanına sahiptir. Bu da puanının MediaTek Dimensity 9400+'den (9188 / 2944 puan) daha yüksek, ancak Xiaomi Xring O1'dan (9433 / 2998 puan) daha düşük olduğu anlamına geliyor. Bu işlemcinin performansını test etmek ve bu sonuçları elde etmek için Apple iPhone 17e ve Apple iPhone 17e gibi Apple A19 GPU grafik işlemcisine (GPU) sahip telefonları kullandık. Aşağıdaki tabloda karşılaştırmaları görebilirsiniz.