Unisoc T9300 İncelemesi: özellikleri, telefonlar, benchmarklar ve oyun performansı
Unisoc T9300, 2x Cortex-A78 2,4 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz Mimari kullanan 2.4 GHz, 8 çekirdekli bir mobil işlemcidir. Grafik işlemci (GPU), 12 GB'a kadar belleği destekleyen Mali-G57 MC'dur. Yayın tarihi 11/20/2025. 6 nm teknolojisi kullanılarak üretilmiştir, bu nedenle 10'lık bir Termal Tasarım Gücü (TDP) ile iyi özelliklere sahiptir. Dahili modem sayesinde 1000 Mb/sn'ye kadar bağlantı hızına erişebilir. Unisoc T9300, benchmark testlerinde Qualcomm Snapdragon 778G cpu'dan daha iyi performans göstermektedir ve bu da Qualcomm Snapdragon 778G ile eşit performansta olmasını sağlamakradır. Çipi kullanan akıllı telefonlar arasında ZTE Nubia Neo 5 5G ve ZTE Nubia Neo 5 5G bulunuyor. Daha fazla ayrıntıyı aşağıdaki veri sayfasında görebilirsiniz.
Özellikler
| model | Unisoc T9300 |
|---|---|
| Çıkış Tarihi | 11/20/2025 |
| CPU mimarisi | 2x Cortex-A78 2,4 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz |
| Çekirdek Sayısı | 8 |
| Sıklık | 2.4 GHz |
| Teknik süreç | 6 nm |
| Grafik işlem birimi (video yongası / GPU) | Mali-G57 MC |
| TDP | 10 |
| Bellek | 12 GB |
| Features | UNISOC 5G modem |
| Upload Speed | 1000 Mb/sn |
İşte 2026'deki en iyi Unisoc T9300 telefonlarının listesi.
Unisoc T9300 Oyun Performansi Sıralaması
Mali-G57 MC grafik işlemci (GPU), Unisoc T9300'deki oyun performansından sorumludur ve 28 ila 60 fps arasında iyi bir sonuç gösterir. İşte PUBG ve Genshin Impact gibi gözden geçirilmiş oyunlar için hız testleri ve benchmarks.
| Oyun testi | Unisoc T9300 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 60 fps |
| PUBG: New State | 55 fps |
| Call of Duty: Mobile | 60 fps |
| Fortnite | 28 fps |
| Genshin Impact | 36 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 60 fps |
Unisoc T9300 Benchmarks ve Sıralamaları
Unisoc T9300, Antutu puanı 524558, GeekBench'te 2218 / 977 ve 3DMark'ta 1377 puanlık bir benchmark sahiptir. Performansi Mali-G57 MC grafik işlemci (GPU) kaynaklanmaktadır.
| Benchmark | Unisoc T9300 |
|---|---|
| Antutu | 524558 |
| Geekbench | 2218/977 |
| 3DMark | 1377 |
Antutu
Geekbench
Unisoc T9300 CPU, yaklaşık 2218 / 977 puanlık bir Geekbench benchmark puanına sahiptir. Bu da puanının Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1'den (2216 / 758 puan) daha yüksek, ancak Qualcomm Snapdragon 845'dan (2370 / 520 puan) daha düşük olduğu anlamına geliyor. Bu işlemcinin performansını test etmek ve bu sonuçları elde etmek için ZTE Nubia Neo 5 5G ve ZTE Nubia Neo 5 5G gibi Mali-G57 MC grafik işlemcisine (GPU) sahip telefonları kullandık. Aşağıdaki tabloda karşılaştırmaları görebilirsiniz.