AGM X2 Max Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik AGM X2 Max en "Single-core" score på 323 point og "Multi-core" score på 1680 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
AGM X2 Max priser:
AGM X2 Max frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til AGM X2 Max :
Geekbench-benchmark
1939.85kr
$299.00
1675.28kr
$258.22
973.11kr
$149.99
Samsung Galaxy A51 4/64Gb
6.5 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 4000mAh
1414.21kr
$217.98
706.65kr
$108.92
Ulefone Armor 8 Pro 8/128Gb
6.1 tomme (1560x720) Gorillaglas / Helio P60 / 8Gb / 128GB / 16Mp / 5580mAh
1035.65kr
$159.63
1210.95kr
$186.65
Samsung Galaxy M21
6.4 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 6000mAh
1329.93kr
$204.99
Snart
Snart
1367.89kr
$210.84
Samsung Galaxy Xcover Pro
6.3 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 25Mp / 4050mAh
3243.84kr
$499.99
1122.45kr
$173.01
1383.78kr
$213.29
Blackview A85
6.5 tomme (1612х720) Bøjet glas / Tiger T606 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 4470mAh
793.59kr
$122.32
1007.81kr
$155.34
1297.50kr
$199.99
1076.39kr
$165.91
Xiaomi Poco M3 4/64Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 662 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM1 / 6000mAh
1263.24kr
$194.71
Ulefone Armor 3WT
5.7 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P70 / 6Gb / 64GB / 21Mp Sony IMX230 / 10300mAh
1866.48kr
$287.69
- Mærke: AGM
- Modell: X2 Max
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 7.0
- Skærmstørrelse: 5.7 tomme
- Opløsning: 2560x1440
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 21Mp
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 835
- Batteri: 6000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 7.0 |
| Fabrikant | AGM - Se alle AGM-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 323 (Single Core) |
| Modell | X2 Max |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ . - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2560x1440 - Flere modeller med 2560x1440-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Multi-Touch-skærm | 5 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Skærmstørrelse | 5.7 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4x 2.45GHz Cortex-A73 + 4x 1.9GHz Cortex-A53 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 835 - Flere modeller med Snapdragon 835 CPU se her |
| Udgivelses dato | 03/22/2017 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.45 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 10 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Adreno 540 |
| GPU-frekvens | 710 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 9 W |
| Features | Snapdragon X16 |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 256 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ingen |
| Opløsning | 21 Mp - Flere modeller med et 21 Mp-kamera se her |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 20 Mp |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6000 mAh |
| Type | Aftagelig |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ingen data |
| Sensor til omgivende lys | Ingen data |
| Gyroskop | Ingen data |
| Accelerometer | Ingen |
| Digitalt kompas | Ingen data |
| Barometer | Ingen data |
| Lasersensor | Ingen data |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ingen data |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Kropstype | Metal og plast |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |