Mobiltelefon Apple iPhone 17e
Apple iPhone 17e frigives i marts 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Beskrivelse Apple iPhone 17e
Apple iPhone 17e har en lys og klar (opløsning på 2532x1170) 6.1 tomme-tommers skærm og dimensioner på 146.7 x 71.5 x 7.8mm. Det vejer også kun 169g. De vigtigste specifikationer er Apple CPU - A19, 256GB-lagring og 8Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for Apple iPhone 17e er marts 2026. Det bageste kamera med en 48Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 12Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge iOS OS.
Apple iPhone 17e har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For Apple iPhone 17e er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med Apple iPhone 17e, da den har NFC.
Du kan ikke bruge den som en fjernbetjening, fordi den ikke har en infrarød blaster (IR).
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
Apple iPhone 17e priser:
Apple iPhone 17e frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Apple iPhone 17e :
- Mærke: Apple
- Modell: iPhone 17e
- Vægt: 169g
- Mål: 146.7 x 71.5 x 7.8mm
- Operativ system: iOS
- Skærmstørrelse: 6.1 tomme
- Opløsning: 2532x1170
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 48Mp
- Processor (CPU): Apple A19
- Batteri: 4006mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | iOS |
| Geekbench-benchmark | 9188 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Apple - Se alle Apple-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3588 (Single Core) |
| Modell | iPhone 17e |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 2180337. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2532x1170 - Flere modeller med 2532x1170-opløsning se her |
| Glastyper | Glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.5 mm |
| Skærm til krop | 86 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.1 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| Mærke | Apple |
| Modell | A19 - Flere modeller med A19 CPU se her |
| Udgivelses dato | 09/09/2025 |
| Kerner | 6 |
| Frekvens | 4.26 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | Apple A19 GPU |
| GPU-frekvens | 1620 Mhz |
| GPU-kerner | 5 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A19 modem |
| Upload Speed | 10000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 48 Mp - Flere modeller med et 48 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 12 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4006 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 20 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ingen |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ja |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 146.7 x 71.5 x 7.8 mm |
| Vægt | 169 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Apple iPhone 17e
Se alle produkter med rabat