Blackview Oscal Pilot 6 Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Blackview Oscal Pilot 6 en "Single-core" score på 572 point og "Multi-core" score på 1907 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Blackview Oscal Pilot 6 priser:
Blackview Oscal Pilot 6 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Blackview Oscal Pilot 6 :
Geekbench-benchmark
Xiaomi Pocophone Poco X3 6/128Gb
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 732G / 6Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX682 / 5160mAh
9.17kr
$1.41
Samsung Galaxy S20
6.2 tomme (3200x1440) Bøjet glas / Exynos 990 / 8Gb / 128GB / 12Mp Samsung S5K2LD / 4000mAh
3058.37kr
$470.25
Xiaomi Mi 11 Lite 8/128Gb
6.55 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 732G / 8Gb / 128GB / 64Mp / 4250mAh
950.32kr
$146.12
UMIDIGI F3 5G
6.7 tomme (1650x720) Bøjet glas / Dimensity 700 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 5150mAh
1143.16kr
$175.77
IIIF150 Action 15 Pro
6.78 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Helio G100 / 8Gb / 256GB / 50Mp / 5100mAh
1118.44kr
$171.97
1992.28kr
$306.33
Xiaomi Redmi Note 11S 5G 6/128GB
6.6 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Dimensity 810 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1161.76kr
$178.63
Xiaomi Redmi Note 11S 5G 4/128GB
6.6 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Dimensity 810 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
711.83kr
$109.45
Xiaomi Redmi Note 11S 5G 4/64GB
6.6 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Dimensity 810 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1020.11kr
$156.85
UMIDIGI F3 Pro
6.58 tomme (2408x1080) Bøjet glas / Dimensity 700 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 6150mAh
1062.38kr
$163.35
Blackview Oscal Pilot 6
6.78 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Helio G100 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL HM6 / 10000mAh
Snart
Snart
OUKITEL WP27
6.8 tomme (2460x1080) Bøjet glas / Helio G99 / 12Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW3 / 8500mAh
1278.11kr
$196.52
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/64Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 6Gb / 64GB / 64Mp Samsung GW1 / 5020mAh
1612.99kr
$248.01
Xiaomi Poco M5 4/128GB
6.58 tomme (2408x1080) Bøjet glas / Helio G99 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung JN2 / 5000mAh
593.92kr
$91.32
Xiaomi Poco M5 4/64GB
6.58 tomme (2408x1080) Bøjet glas / Helio G99 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung JN2 / 5000mAh
611.74kr
$94.06
Realme 7 Pro
6.4 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX682 / 4500mAh
1886.01kr
$289.99
Xiaomi Redmi Note 9s 4/64Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 5020mAh
1414.49kr
$217.49
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 720G / 6Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW1 / 5020mAh
1823.06kr
$280.31
Xiaomi Poco M5 6/128GB
6.58 tomme (2408x1080) Bøjet glas / Helio G99 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung JN2 / 5000mAh
780.84kr
$120.06
Xiaomi Poco M6 Pro
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Helio G99 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 5000mAh
1098.74kr
$168.94
Samsung Galaxy A22s 5G 4/128GB
6.6 tomme (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
1575.33kr
$242.22
- Mærke: Blackview
- Modell: Oscal Pilot 6
- Vægt: 411g
- Mål: 182.8 x 82 x 18.1mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2460x1080
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 108Mp Samsung ISOCELL HM6
- Processor (CPU): MediaTek Helio G100
- Batteri: 10000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1907 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Blackview - Se alle Blackview-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 572 (Single Core) |
| Modell | Oscal Pilot 6 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 379322. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2460x1080 - Flere modeller med 2460x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 6.5 mm |
| Skærm til krop | 70 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A76 (2.2 GHz) + 6x Cortex-A55 (2 GHz) |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio G100 - Flere modeller med Helio G100 CPU se her |
| Udgivelses dato | 08/07/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | MaliG57MC |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 0 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 108 Mp - Flere modeller med et 108 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung ISOCELL HM6 - Flere modeller med Samsung ISOCELL HM6 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 182.8 x 82 x 18.1 mm |
| Vægt | 411 g |
| Kropstype | Metal og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Termisk billedbehandling , Skærm opdateringshastighed 120Hz |