Blackview P2 Lite Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Blackview P2 Lite en "Single-core" score på 110 point og "Multi-core" score på 620 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Blackview P2 Lite priser:
Vi tjekker over 100 butikker hver dag for de bedste priser.
Blackview P2 Lite blev afbrudt.
Blackview P2 Lite blev afbrudt.
Alternativer til Blackview P2 Lite :
Geekbench-benchmark
1014.11kr
$156.31
711.06kr
$109.60
839.13kr
$129.34
512.54kr
$79.00
874.43kr
$134.78
822.07kr
$126.71
792.23kr
$122.11
725.60kr
$111.84
1120.38kr
$172.69
717.36kr
$110.57
0.00kr
$0.00
544.85kr
$83.98
871.90kr
$134.39
382.39kr
$58.94
442.92kr
$68.27
810.91kr
$124.99
739.93kr
$114.05
597.85kr
$92.15
672.66kr
$103.68
1009.76kr
$155.64
448.37kr
$69.11
- Mærke: Blackview
- Modell: P2 Lite
- Vægt: 204g
- Mål: 154.0 x 77.0 x 10.4mm
- Operativ system: Android 7.0
- Skærmstørrelse: 5.5 tomme
- Opløsning: 1920x1080
- RAM: 3Gb
- Hukommelse (ROM): 32GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): MediaTek MT6753
- Batteri: 6000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 7.0 |
| Geekbench-benchmark | 620 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Blackview - Se alle Blackview-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 110 (Single Core) |
| Modell | P2 Lite |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 41000. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1920x1080 - Flere modeller med 1920x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 5 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 4.5 mm |
| Lysstyrke | 380 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 5.5 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 8 x Cortex-A53 1,3 GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | MT6753 - Flere modeller med MT6753 CPU se her |
| Udgivelses dato | 3/2/2015 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 1.3 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 28 nm |
| Kapacitet | 3 Gb |
| GPU | Mali T720MP |
| GPU-frekvens | 700 Mhz |
| GPU-kerner | 3 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 50 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 3 Gb - Flere modeller med 3 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 32 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 128 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ingen |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Blitz | LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ingen - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen data |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 154.0 x 77.0 x 10.4 mm |
| Vægt | 204 g |
| Kropstype | Metal |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
SAR
| SAR hoved | 0.402 W/kg |