Honor 600 Lite Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Honor 600 Lite en "Single-core" score på 985 point og "Multi-core" score på 2873 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Honor 600 Lite priser:
Honor 600 Lite frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Honor 600 Lite :
Geekbench-benchmark
Xiaomi 12T 8/256GB
6.67 tomme (2712x1220) Bøjet glas / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
2483.61kr
$384.19
Xiaomi 12T 8/128GB
6.67 tomme (2712x1220) Bøjet glas / Dimensity 8100 / 8Gb / 128GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
2257.28kr
$349.18
Xiaomi Black Shark 4 12/256GB
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
3174.21kr
$491.02
Xiaomi Black Shark 4 8/128GB
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
2588.98kr
$400.49
Vivo IQOO Neo6 SE 12/256GB
6.62 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 64Mp / 4700mAh
2515.28kr
$389.09
Honor 70 Pro 12/512Gb
6.78 tomme (2652x1200) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 12Gb / 512GB / 54Mp Sony IMX800 / 4500mAh
5080.99kr
$785.98
Honor 70 Pro 8/256Gb
6.78 tomme (2652x1200) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 54Mp Sony IMX800 / 4500mAh
4276.02kr
$661.46
Honor 70 Pro 12/256Gb
6.78 tomme (2652x1200) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 12Gb / 256GB / 54Mp Sony IMX800 / 4500mAh
4617.35kr
$714.26
Xiaomi Poco X4 GT 8/256GB
6.6 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW2 / 5080mAh
1446.63kr
$223.78
Xiaomi Poco X4 GT 8/128GB
6.6 tomme (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW2 / 5080mAh
1615.36kr
$249.88
Snart
Snart
Xiaomi Redmi K40S 6/128GB
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 870 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
2156.44kr
$333.58
Xiaomi Redmi K40S 12/256GB
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 870 / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
2267.82kr
$350.81
Xiaomi Redmi K40S 8/256GB
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 870 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
2346.75kr
$363.02
Xiaomi Redmi K40S 8/128GB
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 870 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 4500mAh
2175.51kr
$336.53
Realme GT Neo3 8/128GB 80W
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
1960.56kr
$303.28
Huawei Mate 40 8/128Gb
6.5 tomme (2376x1080) Gorillaglas / Kirin 9000E / 8Gb / 128GB / 52Mp Sony IMX700 / 4200mAh
7185.77kr
$1111.57
Realme GT Neo3 6/128GB 80W
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 6Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
2315.40kr
$358.17
OnePlus Ace 8/256GB
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
1779.68kr
$275.30
OnePlus Ace 12/256GB
6.7 tomme (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 8100 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
2284.05kr
$353.32
- Mærke: Honor
- Modell: 600 Lite
- Vægt: 180g
- Mål: 157.43 x 75.35 x 7.34mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.6 tomme
- Opløsning: 2400x1080
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 108Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7100
- Batteri: 6520mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 2873 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Honor - Se alle Honor-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 985 (Single Core) |
| Modell | 600 Lite |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 604992. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2400x1080 - Flere modeller med 2400x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.3 mm |
| Skærm til krop | 83 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.6 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x ARM Cortex-A78 2.4GHz + 4 x ARM Cortex-A55 2.0GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 7100 - Flere modeller med Dimensity 7100 CPU se her |
| Udgivelses dato | 01/02/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.4 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU | Mali-G610 MP |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 1400 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 108 Mp - Flere modeller med et 108 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6520 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 157.43 x 75.35 x 7.34 mm |
| Vægt | 180 g |
| Kropstype | Plastramme og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz |