Mobiltelefon Huawei Honor 7X 4/32Gb
Se priserne, tilbud, specifikationer og alternativer på Huawei Honor 7X 4/32Gb
($0.00)
4/32Gb 4/64Gb 4/128Gb
Farver:
Beskrivelse Huawei Honor 7X 4/32Gb
Kan en kameratelefon ikke kun være produktiv og attraktiv, men også overkommelig? Ja, når det kommer til den forbløffende Huawei Honor 7X!
Metalkroppen, behagelig med sin lille tykkelse og fremragende ergonomi, er dekoreret med et fremragende dobbeltkamera, en fingeraftryksscanner , et mærket Huawei-logo og et buet glas i en kantløs 5,99-tommers skærm . OGS- teknologipanelet forbløffer med den rigdom af de transmitterede farver og billeddetaljer takket være opløsningen på 2160 x 1080 pixels . Tekniske egenskaber vil ikke være en årsag til sorg. Kraften fra de otte kerner i Kirin 659-processoren, 4 GB RAM og den smarte MaliT830-MP2-videochip er nok til at kunne køre mange ressourceintensive spil. 32 GB ROM rummer sandsynligvis ikke alle de forskellige applikationer, musik og video, så pladsen til MicroSD- kort er praktisk. 16 og 2-megapixels hovedsensorer samt et fejlfrit 8-megapixel frontkamera overgår de fleste af de lignende løsninger fra konkurrenter. Modificeret Android Nougat, LTE, OTG og et rummeligt 3340 mAh batteri vil være yderligere incitamenter til at se på en afbalanceret, smuk og samtidig billig enhed.
Huawei Honor 7X 4/32Gb priser:
Huawei Honor 7X 4/32Gb blev afbrudt.
Alternativer til Huawei Honor 7X 4/32Gb :
- Mærke: Huawei
- Modell: Honor 7X
- Vægt: 165g
- Mål: 156.5x 75.3 x 7.6mm
- Operativ system: Android 7.0
- Skærmstørrelse: 5.93 tomme
- Opløsning: 2160x1080
- RAM: 4Gb
- Hukommelse (ROM): 32GB
- Kamera: 16Mp
- Processor (CPU): Huawei HiSilicon Kirin 659
- Batteri: 3340mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 7.0 |
| Geekbench-benchmark | 885 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Huawei - Se alle Huawei-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 193 (Single Core) |
| Modell | Honor 7X |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 62399. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2160x1080 - Flere modeller med 2160x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.7 mm |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 5.93 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x ARM Cortex-A53 2,36 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,7 GHz |
| Mærke | Huawei HiSilicon |
| Modell | Kirin 659 - Flere modeller med Kirin 659 CPU se her |
| Udgivelses dato | 03/17/2017 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.36 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 16 nm |
| Kapacitet | 4 Gb |
| GPU | Mali T830MP |
| GPU-frekvens | 900 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | Huawei HiSilicon modem |
| Upload Speed | 50 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 4 Gb - Flere modeller med 4 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 32 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 256 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ingen |
| Opløsning | 16 Mp - Flere modeller med et 16 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) |
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ingen - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 3340 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 5-6 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 5-6 timer |
| Taletid | 25 timer |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 156.5x 75.3 x 7.6 mm |
| Vægt | 165 g |
| Kropstype | Metal |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Datoer for aftalen
- 06.26.2020 - 04.27.2026
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Huawei Honor 7X 4/32Gb
Huawei Honor 7X 4/32Gb Brugernes meninger og anmeldelser
Se alle produkter med rabat