OUKITEL G7 antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik OUKITEL G7 en score på 231674 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
OUKITEL G7 priser:
OUKITEL G7 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til OUKITEL G7 :
AnTuTu-benchmark
Motorola Moto G42 6/128GB
6.4 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1191.69kr
$184.85
1111.62kr
$172.43
Motorola Moto G14
6.5 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T616 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
761.63kr
$118.14
Xiaomi Redmi K30 6/64Gb
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Snapdragon 730G / 6Gb / 64GB / 64Mp Sony IMX686 / 4500mAh
2251.61kr
$349.26
584.15kr
$90.61
OUKITEL C35
6.56 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T616 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
961.93kr
$149.21
1014.34kr
$157.34
1039.16kr
$161.19
1128.13kr
$174.99
963.99kr
$149.53
- Mærke: OUKITEL
- Modell: G7
- Vægt: 388g
- Mål: 172.2 x 80.5 x 18.5mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.52 tomme
- Opløsning: 1280x576
- RAM: 4Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G85
- Batteri: 10600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1361 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OUKITEL - Se alle OUKITEL-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 388 (Single Core) |
| Modell | G7 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 231674. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1280x576 - Flere modeller med 1280x576-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 7.2 mm |
| Skærm til krop | 65 % |
| Lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.52 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A75 (2 GHz) + 6x Cortex-A55 (1.8 GHz) |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio G85 - Flere modeller med Helio G85 CPU se her |
| Udgivelses dato | 4/30/2020 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 100 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 4 Gb - Flere modeller med 4 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Blitz | LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
| Sensormodel | Sony IMX219 |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 172.2 x 80.5 x 18.5 mm |
| Vægt | 388 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |