OUKITEL K16 Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik OUKITEL K16 en "Single-core" score på 327 point og "Multi-core" score på 1438 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Dagens bedste OUKITEL K16 priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste OUKITEL K16 priser: Aliexpress / OUKITEL Official Store |
973.11kr ($149.99) | se aftale |
Geekbench-benchmark
OUKITEL C33
6.8 tomme (1600x720) Bøjet glas / Tiger T606 / 8Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
707.11kr
$108.99
888.96kr
$137.02
Huawei Enjoy 20 SE 4/128GB
6.67 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Kirin 710 / 4Gb / 128GB / 13Mp / 5000mAh
1797.19kr
$277.01
973.11kr
$149.99
706.65kr
$108.92
Ulefone Armor 8 Pro 8/128Gb
6.1 tomme (1560x720) Gorillaglas / Helio P60 / 8Gb / 128GB / 16Mp / 5580mAh
1035.65kr
$159.63
Ulefone Armor 8 Pro 6/128Gb
6.1 tomme (1560x720) Gorillaglas / Helio P60 / 6Gb / 128GB / 16Mp / 5580mAh
924.45kr
$142.49
1677.62kr
$258.58
1939.85kr
$299.00
Samsung Galaxy A51 4/64Gb
6.5 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 4000mAh
1414.21kr
$217.98
Samsung Galaxy M21
6.4 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 6000mAh
1329.93kr
$204.99
1210.95kr
$186.65
Samsung Galaxy Xcover Pro
6.3 tomme (2400x1080) Bøjet glas / Exynos 9611 / 4Gb / 64GB / 25Mp / 4050mAh
3243.84kr
$499.99
1367.82kr
$210.83
Blackview A85
6.5 tomme (1612х720) Bøjet glas / Tiger T606 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 4470mAh
793.59kr
$122.32
1383.78kr
$213.29
1122.45kr
$173.01
1007.81kr
$155.34
Xiaomi Poco M3 4/64Gb
6.53 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 662 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM1 / 6000mAh
1263.17kr
$194.70
- Mærke: OUKITEL
- Modell: K16
- Vægt: 108g
- Mål: 120.5 x 58.5 x 15.7mm
- Operativ system: Android 12
- Skærmstørrelse: 3.5 tomme
- Opløsning: 1280x720
- RAM: 8Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 48Mp
- Processor (CPU): MediaTek MT8788
- Batteri: 3050mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 12 |
| Geekbench-benchmark | 1438 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OUKITEL - Se alle OUKITEL-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 327 (Single Core) |
| Modell | K16 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 202399. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1280x720 - Flere modeller med 1280x720-opløsning se her |
| Glastyper | Glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 4.5 mm |
| Skærm til krop | 70 % |
| Lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 3.5 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x Cortex-A73 CPU 2GHz + 4 x Cortex-A53 CPU 2GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | MT8788 - Flere modeller med MT8788 CPU se her |
| Udgivelses dato | 07/15/2020 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Mali-G72 MP |
| GPU-frekvens | 800 Mhz |
| GPU-kerner | 3 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 100 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 8 Gb - Flere modeller med 8 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 48 Mp - Flere modeller med et 48 Mp-kamera se her |
| Blitz | LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 3050 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Standby tid | 4-5 dage |
| Batteri liv | 1,5-2 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 6-7 timer |
| Taletid | 25 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ingen |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 120.5 x 58.5 x 15.7 mm |
| Vægt | 108 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |