Mobiltelefon Ulefone S7 1/8Gb
Se priserne, tilbud, specifikationer og alternativer på Ulefone S7 1/8Gb
Beskrivelse Ulefone S7 1/8Gb
I dag er selv smartphones i det mest budgetprissegment klar til at give køberen et fremragende design, god funktionalitet og fremragende ergonomi. Og den fremragende Ulefone S7 tilhører netop sådanne modeller.
Den originale struktur på bagpanelet sammen med det dobbelte kamera er perfekt kombineret, hvilket giver et positivt indtryk på enhedens udseende. 5-tommers IPS-skærm er ikke fremragende. For telefonudviklerens anmodningspris er lysstyrken, kontrasten og den samlede opløsning på IPS-panelet ved 1280x720 pixels imidlertid god og ikke tilfredsstillende. Mediatek MT6580-processoren og Mali400-MP2-videochippen er en standardløsning til low- end-gadgets, hvilket sikrer stabil drift af Android Nougat og ikke de mest krævende applikationer. 1 / 2GB RAM hjælper desuden enheden til at fungere problemfrit. 8/16 GB ROM er sandsynligvis ikke nok for en moderne bruger, så installation af et microSD-kortspor ser meget rimeligt ud. Et par 5 megapixel hovedkameraer kombineret med et 2 megapixel frontkamera er installeret til at fange dokumenter og stationære genstande. 2500 mAh batteri og 3G support er en værdig tilføjelse til de tidligere nævnte fordele. Enheden er således velegnet til folk, der kan lide at få maksimal nytte til lave omkostninger.
Ulefone S7 1/8Gb priser:
Ulefone S7 1/8Gb blev afbrudt.
Alternativer til Ulefone S7 1/8Gb :
- Mærke: Ulefone
- Modell: S7
- Vægt: 150g
- Mål: 145,8 x 70,8 x 10,8mm
- Operativ system: Android 7.0
- Skærmstørrelse: 5 tomme
- Opløsning: 1280x720
- RAM: 1Gb
- Hukommelse (ROM): 8GB
- Kamera: 8Mp
- Processor (CPU): MediaTek MT6580
- Batteri: 2500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 7.0 |
| Geekbench-benchmark | 248 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Ulefone - Se alle Ulefone-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 71 (Single Core) |
| Modell | S7 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 22557. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1280x720 - Flere modeller med 1280x720-opløsning se her |
| Glastyper | Glas |
| Type | IPS |
| Multi-Touch-skærm | 2 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 4.4 mm |
| Skærm til krop | % |
| Massefylde | ppi |
| Lysstyrke | 420 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 5 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x ARM Cortex-A7 1,3 GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | MT6580 - Flere modeller med MT6580 CPU se her |
| Udgivelses dato | 1/1/2016 |
| Kerner | 4 |
| Frekvens | 1.3 GHz |
| Bit | 32 bit |
| Processteknologi | 28 nm |
| Kapacitet | 2 Gb |
| GPU | Mali 400MP |
| GPU-frekvens | 500 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 20 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 1 Gb - Flere modeller med 1 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 8 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 32 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ja |
| Opløsning | 8 Mp - Flere modeller med et 8 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 5 Mp |
| Blitz | LED-blitz |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz |
| Netværkstype | 3G |
| Sim-kort | microSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ingen - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 2500 mAh |
| Type | Aftagelig |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Standby tid | 5-6 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 5-6 timer |
| Taletid | 25 timer |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ingen |
| Afstandssensor | Ingen |
| Sensor til omgivende lys | Ingen |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ingen |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 145,8 x 70,8 x 10,8 mm |
| Vægt | 150 g |
| Kropstype | Plast |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
Ulefone S7 1/8Gb
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Datoer for aftalen
- 05.24.2018 - 05.25.2026
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Ulefone S7 1/8Gb
Ulefone S7 1/8Gb Brugernes meninger og anmeldelser
Se alle produkter med rabat