Vivo X300 Pro Dxomark BENCHMARK TEST
I Dxomark test fik Vivo X300 Pro en score på 171 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Dxomark-testen.
171
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
171
photo
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Flash: 0
Zoom: 0
Bokeh: 0
169
video
Vivo X300 Pro
Exposure: 0
Color: 0
Autofocus: 0
Texture: 0
Noise: 0
Artifact: 0
Stabilisation: 0
Vivo X300 Pro priser:
Vivo X300 Pro frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Vivo X300 Pro :
DxOMark mobile
Dxomark-vurdering
DxOMark mobile
Vivo X300 Pro
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9500 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-828 / 6510mAh
Snart
Snart
Honor Magic5 Pro
6.81 tomme (2848 x 1312) Bøjet glas / Snapdragon 8 Gen 2 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX878 / 5100mAh
5134.63kr
$796.46
Honor Magic4 Pro Ultimate
6.81 tomme (2848 x 1312) Bøjet glas / Snapdragon 8 Gen 1 / 12Gb / 512GB / 50Mp Samsung GN2 / 4600mAh
5076.93kr
$787.51
Huawei Mate 40 Pro 8/512Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 512GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
9832.61kr
$1525.19
Huawei Mate 40 Pro 8/128Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 128GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
6296.66kr
$976.71
Huawei Mate 40 Pro 8/256Gb
6.76 tomme (2772x1344) Gorillaglas / Kirin 9000 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4400mAh
6846.51kr
$1062.00
Huawei Honor 30 Pro Plus 8/256GB
6.57 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Kirin 990 / 8Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4000mAh
5011.43kr
$777.35
Huawei Honor 30 Pro Plus 12/256GB
6.57 tomme (2340x1080) Gorillaglas / Kirin 990 / 12Gb / 256GB / 52Mp Sony IMX700 / 4000mAh
6216.72kr
$964.31
Google Pixel 5
6 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Snapdragon 765 / 8Gb / 128GB / 12Mp Sony IMX363 / 4080mAh
3997.02kr
$620.00
Samsung Galaxy Note10+
6.8 tomme (3040x1440) Bøjet glas / Exynos 9825 / 12Gb / 256GB / 12Mp Samsung SAK2L4 / 4300mAh
5020.78kr
$778.80
- Mærke: Vivo
- Modell: X300 Pro
- Vægt: 226g
- Mål: 161.2 x 75.5 x 8mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2800 x 1260
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYT-828
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Batteri: 6510mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 10108 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Vivo - Se alle Vivo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3365 (Single Core) |
| Modell | X300 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3171688. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2800 x 1260 - Flere modeller med 2800 x 1260-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 90 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500 - Flere modeller med Dimensity 9500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 4.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-frekvens | 1716 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| dxomark mobilrangering | 171 - test DXOMARK benchmark. Sammenlign med de andre modeller her |
| dxomark (foto) | 171 |
| dxomark (video) | 169 |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYT-828 - Flere modeller med Sony LYT-828 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6510 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 161.2 x 75.5 x 8 mm |
| Vægt | 226 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Udvideligt frontkamera , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , 4x optisk zoom |