Mobiltelefon Vivo X300
Vivo X300 frigives i februar 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse Vivo X300
Vivo X300 har en lys og klar (opløsning på 2640 x 1216) 6.31 tomme-tommers skærm og dimensioner på 150.6 x 71.9 x 8mm. Det vejer også kun 190g. De vigtigste specifikationer er MediaTek CPU - Dimensity 9500, 256GB-lagring og 12Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for Vivo X300 er februar 2026. Det Samsung ISOCELL HPB bageste kamera med en 200Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 50Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
Vivo X300 har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For Vivo X300 er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med Vivo X300, da den har NFC.
Da den har en infrarød (IR) blaster, kan du bruge den som en fjernbetjening.
Vivo X300 og dens 6040mAh-batteri er kompatible med hurtig opladning såvel som trådløs opladning, hvilket forbedrer dens anvendelighed.
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
Vivo X300 priser:
Vivo X300 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Vivo X300 :
- Mærke: Vivo
- Modell: X300
- Vægt: 190g
- Mål: 150.6 x 71.9 x 8mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.31 tomme
- Opløsning: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Samsung ISOCELL HPB
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Batteri: 6040mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 10084 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Vivo - Se alle Vivo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3357 (Single Core) |
| Modell | X300 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3159942. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2640 x 1216 - Flere modeller med 2640 x 1216-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3 mm |
| Skærm til krop | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.31 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500 - Flere modeller med Dimensity 9500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 4.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-frekvens | 1716 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung ISOCELL HPB - Flere modeller med Samsung ISOCELL HPB se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6040 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 150.6 x 71.9 x 8 mm |
| Vægt | 190 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , 3x optisk zoom |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Vivo X300
Nu har vi ikke lager til denne smartphone, men der er lignende produkter, som du kan købe med rabat, for eksempel:Se alle produkter med rabat