Mobiltelefon Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb
Se priserne, tilbud, specifikationer og alternativer på Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb
($0.00)
3/64Gb 3/32Gb
Farver:
Beskrivelse Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb
Vil du bruge en meget lille sum penge på at købe en smartphone, men få et rigtigt flagskib? Den smukke Xiaomi Redmi Note 4 vil gøre sit bedste for at gøre dine drømme til virkelighed.
Alt-metal kufferten, der lever op til moderne standarder, med en fingeraftrykslæser og buet displayglas ser dyr og ekstremt attraktiv ud. Selve IPS-OGS- skærmen har en opløsning på 1920x1080 pixels, høj lysstyrke ( 450 cd / m2 ) og kontrastforhold ( 1000: 1 ). Den mest kraftfulde Mediatek Helio X20- processor kører let alle krævende spil. 2/3 GB RAM og en videochip fra Mali (T880MP4) hjælper ham aktivt . Til lagring af musik, videofiler og applikationer tildeles 16/64 GB ROM . I stedet for et af SIM-kortene kan køberen installere et MicroSD- kort. Selvom 13 og 5 megapixel fotomoduler ikke kan kaldes de bedste i deres segment, beholder de kvalitetslinjen. Men kun få kan prale af et 4100mAh batteri. Vi bemærker også tilstedeværelsen af support til LTE, OTG, Android 6.0, IrDA i phablet. Således med hensyn til design og funktionalitet har enheden praktisk talt ingen konkurrenter.
Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb priser:
Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb blev afbrudt.
Alternativer til Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb :
- Mærke: Xiaomi
- Modell: Redmi Note 4
- Vægt: 175g
- Mål: 151 x 76 x 8mm
- Operativ system: Android 6.0
- Skærmstørrelse: 5.5 tomme
- Opløsning: 1920x1080
- RAM: 3Gb
- Hukommelse (ROM): 64GB
- Kamera: 13Mp Samsung S5K3L8
- Processor (CPU): MediaTek MT6797 / Helio X20
- Batteri: 4100mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 6.0 |
| Geekbench-benchmark | (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Modell | Redmi Note 4 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 83093. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1920x1080 - Flere modeller med 1920x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 4 mm |
| Skærm til krop | % |
| Massefylde | ppi |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 5.5 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2 x Cortex-A72 2,1 GHz + 4 x Cortex-A53 1,85 GHz + 4 x Cortex-A53 1,4 GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | MT6797 / Helio X20 - Flere modeller med MT6797 / Helio X20 CPU se her |
| Udgivelses dato | 03/01/2016 |
| Kerner | 10 |
| Frekvens | 2.1 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 20 nm |
| Kapacitet | 4 Gb |
| GPU | Mali T880MP |
| GPU-frekvens | 780 Mhz |
| GPU-kerner | 4 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 50 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 3 Gb - Flere modeller med 3 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 64 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 128 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ingen |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung S5K3L8 - Flere modeller med Samsung S5K3L8 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 5 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | microSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ingen - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4100 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 7-8 timer |
| Taletid | 25 timer |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 151 x 76 x 8 mm |
| Vægt | 175 g |
| Kropstype | Metal |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
SAR
| SAR hoved | 0.724 W/kg |
| SAR krop | 0.674 W/kg |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Datoer for aftalen
- 09.25.2020 - 05.31.2026
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb
Xiaomi Redmi Note 4 3/64Gb Brugernes meninger og anmeldelser
Se alle produkter med rabat