ZTE Nubia Neo 5 Pro antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik ZTE Nubia Neo 5 Pro en score på 490822 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
ZTE Nubia Neo 5 Pro priser:
ZTE Nubia Neo 5 Pro frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til ZTE Nubia Neo 5 Pro :
AnTuTu-benchmark
Realme 9 Pro+ 8/128GB
6.4 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 920 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
1296.98kr
$200.30
Realme 9 Pro+ 8/256GB
6.4 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 920 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
2159.99kr
$333.58
Apple iPhone SE 2020 3/64Gb
4.7 tomme (1334x750) Glas / A13 Bionic chip / 3Gb / 64GB / 12Mp / 1821mAh
2583.60kr
$399.00
Apple iPhone SE 2020 3/256Gb
4.7 tomme (1334x750) Glas / A13 Bionic chip / 3Gb / 256GB / 12Mp / 1821mAh
3554.88kr
$549.00
Apple iPhone SE 2020 3/128Gb
4.7 tomme (1334x750) Glas / A13 Bionic chip / 3Gb / 128GB / 12Mp / 1821mAh
2907.36kr
$449.00
Snart
Snart
Vivo iQOO Z8x
6.64 tomme (2388×1080) Gorillaglas / Snapdragon 6 Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp / 6000mAh
1452.06kr
$224.25
Ulefone Power Armor 18T
6.58 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 9600mAh
3397.79kr
$524.74
Honor 60 SE 8/256Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4800mAh
1716.96kr
$265.16
Honor 60 SE 8/128Gb
6.67 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 900 / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4800mAh
1955.38kr
$301.98
- Mærke: ZTE
- Modell: Nubia Neo 5 Pro
- Vægt:
- Mål:
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.8 tomme
- Opløsning: 2392x1080
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): UNISOC T820
- Batteri: 6000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 2487 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | ZTE - Se alle ZTE-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 854 (Single Core) |
| Modell | Nubia Neo 5 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 490822. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2392x1080 - Flere modeller med 2392x1080-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.8 mm |
| Skærm til krop | 82 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.8 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x Cortex-A76 2.7GHz + 3 x Cortex-A76 2.3GHz + 4 x Cortex-A55 2.1GHz |
| Mærke | UNISOC |
| Modell | T820 - Flere modeller med T820 CPU se her |
| Udgivelses dato | 06/10/2023 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.7 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | Mali-G57 MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kerner | 4 |
| TDP | 10 W |
| Features | UNISOC modem |
| Upload Speed | 300 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , Spilknapper |