OUKITEL G7 farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste OUKITEL G7 farve?
-
OUKITEL G7 tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer OUKITEL G7 i?
-
- Hvilken OUKITEL G7 farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til OUKITEL G7 er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken OUKITEL G7 farve skal jeg få?
-
Du skal købe OUKITEL G7 i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: OUKITEL
- Modell: G7
- Vægt: 388g
- Mål: 172.2 x 80.5 x 18.5mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.52 tomme
- Opløsning: 1280x576
- RAM: 4Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G85
- Batteri: 10600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1361 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OUKITEL - Se alle OUKITEL-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 388 (Single Core) |
| Modell | G7 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 231674. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1280x576 - Flere modeller med 1280x576-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 7.2 mm |
| Skærm til krop | 65 % |
| Lysstyrke | 500 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.52 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A75 (2 GHz) + 6x Cortex-A55 (1.8 GHz) |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio G85 - Flere modeller med Helio G85 CPU se her |
| Udgivelses dato | 4/30/2020 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 8 Gb |
| GPU | Mali-G52 MC2 |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 100 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 4 Gb - Flere modeller med 4 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Blitz | LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
| Sensormodel | Sony IMX219 |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 172.2 x 80.5 x 18.5 mm |
| Vægt | 388 g |
| Kropstype | Plast og gummi |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |