Oppo K15 Pro farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Oppo K15 Pro farve?
-
Oppo K15 Pro tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Oppo K15 Pro i?
-
- Hvilken Oppo K15 Pro farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Oppo K15 Pro er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Oppo K15 Pro farve skal jeg få?
-
Du skal købe Oppo K15 Pro i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Oppo
- Modell: K15 Pro
- Vægt: 200g
- Mål: 158.3 x 75.13 x 8.3mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.59 tomme
- Opløsning: 2760x1256
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 8500
- Batteri: 7500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 7152 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Oppo - Se alle Oppo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1967 (Single Core) |
| Modell | K15 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 1969337. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2760x1256 - Flere modeller med 2760x1256-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3 mm |
| Skærm til krop | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.59 tomme |
Processor (CPU)
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 8500 - Flere modeller med Dimensity 8500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 0 GHz |
| Bit | bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 0 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 7500 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 158.3 x 75.13 x 8.3 mm |
| Vægt | 200 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Aktivt kølesystem , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 144Hz |