Vivo X300 farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Vivo X300 farve?
-
Vivo X300 tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Vivo X300 i?
-
- Hvilken Vivo X300 farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Vivo X300 er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Vivo X300 farve skal jeg få?
-
Du skal købe Vivo X300 i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Vivo
- Modell: X300
- Vægt: 190g
- Mål: 150.6 x 71.9 x 8mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.31 tomme
- Opløsning: 2640 x 1216
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 200Mp Samsung ISOCELL HPB
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Batteri: 6040mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 10084 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Vivo - Se alle Vivo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3357 (Single Core) |
| Modell | X300 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3159942. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2640 x 1216 - Flere modeller med 2640 x 1216-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3 mm |
| Skærm til krop | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.31 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500 - Flere modeller med Dimensity 9500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 4.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-frekvens | 1716 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 200 Mp - Flere modeller med et 200 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Samsung ISOCELL HPB - Flere modeller med Samsung ISOCELL HPB se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 50 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6040 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 8-9 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 150.6 x 71.9 x 8 mm |
| Vægt | 190 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , 3x optisk zoom |