LG Q60 Geekbench Benchmark LG Q60
Geekbench -testauksessa LG Q60 sai "yhden ytimen" pisteet 161 pistettä ja "moniydin" pisteet 798 . Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Geekbench-vertailuarvoon perustuviin malleihin.
Tämän päivän parhaat hinnat LG Q60
| Kauppa | Hinta | Mene kauppaan |
|---|---|---|
|
Tämän päivän parhaat hinnat LG Q60: Amazon |
137.61€ ($159.99) | Näytä tarjous |
| Amazon | 147.45€ ($171.43) | Näytä tarjous |
| Amazon | 159.02€ ($184.88) | Näytä tarjous |
| Amazon | 160.55€ ($186.66) | Näytä tarjous |
| Amazon | 160.55€ ($186.66) | Näytä tarjous |
| Ebay | 172.02€ ($199.99) | Näytä tarjous |
| Amazon | 183.67€ ($213.53) | Näytä tarjous |
Geekbench-vertailuarvo
Samsung Galaxy M12 4/64GB
6.4 tuumaa (1600x720) Gorilla-lasi / Exynos 850 / 4Gb / 64GB / 48MP Samsung GM2 / 5000mAh
150.19€
$174.61
Samsung Galaxy M12 3/32GB
6.4 tuumaa (1600x720) Gorilla-lasi / Exynos 850 / 3Gb / 32GB / 48MP Samsung GM2 / 5000mAh
126.78€
$147.39
67.77€
$78.79
100.52€
$116.87
68.80€
$79.99
73.33€
$85.25
64.37€
$74.84
134.17€
$155.99
82.49€
$95.90
111.80€
$129.98
137.61€
$159.99
Blackview BV5900
5.7 tuumaa (1520x720) Gorilla-lasi / Helio A22 / 3Gb / 32GB / 13MP Sony IMX214 / 5580mAh
85.74€
$99.68
Blackview BV6100
6.88 tuumaa (1352x640) Gorilla-lasi / Helio A22 / 3Gb / 16GB / 8MP Sony IMX219 / 5580mAh
141.38€
$164.37
94.99€
$110.44
76.71€
$89.18
57.16€
$66.45
OUKITEL C31 Pro
6.52 tuumaa (1600x720) Lasi / Helio P22 / 4Gb / 64GB / 13MP Samsung S5K3M2 / 5150mAh
69.94€
$81.31
54.46€
$63.31
OUKITEL C31 3/16GB
6.51 tuumaa (1560x720) Lasi / Helio A22 / 3Gb / 16GB / 13MP Sony IMX135 / 5150mAh
66.06€
$76.80
88.00€
$102.31
Blackview A55 Pro
6.53 tuumaa (1600x720) Kaareva lasi / Helio P22 / 4Gb / 64GB / 13MP Sony IMX258 / 4780mAh
70.07€
$81.46
- Brändi: LG
- Model: Q60
- Paino: 155g
- Mitat: 161,3 x 77 x 8,7mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 9.0
- Näytön koko: 6.26 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 1520x720
- RAM: 3Gb
- Muisti (ROM): 64GB
- Kamera: 16MP
- Piirisarja (CPU): MediaTek Helio P22
- Akku: 3500mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 9.0 |
| Geekbench-vertailuarvo | 798 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | LG - Katso kaikki LG-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 161 (Single Core ) |
| Model | Q60 |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 78453. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 1520x720 - Lisää malleja, joissa on 1520x720-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Gorilla-lasi |
| Paneelin tyyppi | OGS |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Ei - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 4.1 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 78 % |
| Kirkkaus | 500 cd/m² |
| Näytön koko | 6.26 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| CPU-arkkitehtuuri | 4 x Cortex-A53 CPU 2GHz + 4 x Cortex-A53 CPU 1.5GHz |
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Helio P22 - Lisää malleja, joissa on Helio P22-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 5/22/2018 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 2 GHz |
| Bitti | 64 bit |
| Prosessitekniikka | 12 nm |
| Muisti | 6 Gb |
| Grafiikkaprosessorimalli (GPU) | PowerVR GE8320 |
| GPU-taajuus | 650 Mhz |
| GPU-ytimet | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 50 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 3 Gb - Lisää malleja, joissa on 3 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 64 GB |
| Flash-muisti | MicroSD (TF), tukee jopa 256 Gt: n kortteja |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 16 MP - Lisää malleja, joissa on 16 Mpx -kamera, katso täältä |
| Integroitu salama | LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 13 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 4G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 3500 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 5-6 päivää |
| Akun kesto | 1,5-2 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 6-7 tuntia |
| Puhumisaika | 25 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Ei |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Joo |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Joo |
Design
| Mitat | 161,3 x 77 x 8,7 mm |
| Paino | 155 g |
| Materiaali | Metalli |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Ei - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| mikro-USB | 1 |
SAR
| SAR-pää | 0.384 W/kg |
| SAR-runko | 1.54 wattia / kg |