Oppo K15 Pro antutu-vertailutesti
AnTuTu-testissä Oppo K15 Pro sai 1969337 pistettä. Alla voit verrata sen suorituskykyä muihin Antutu-testiin perustuviin malleihin.
Oppo K15 Pro hinnat:
Oppo K15 Pro julkaistaan pian.
Jätä sähköpostiosoitteesi , niin heti kun tavarat tulevat myyntiin, tiedät siitä ensimmäisenä
Vaihtoehdot kohteelle Oppo K15 Pro :
AnTuTu-vertailuarvo
Asus ROG Phone 8
6.78 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 5500mAh
602.50€
$694.11
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tuumaa (3200x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50MP OmniVision OV50H / 5100mAh
724.59€
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tuumaa (2400x1080) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP Sony IMX890 / 4610mAh
647.28€
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tuumaa (2670x1200) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50MP Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
650.18€
$749.04
Vivo IQOO 12
6.78 tuumaa (2800 x 1260) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50MP OmniVision OV50H / 5000mAh
575.13€
$662.58
Pian
Pian
ZTE Nubia Red Magic 8S Pro+
6.8 tuumaa (2480x1116) Gorilla-lasi / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 256GB / 50MP Samsung GN5 / 5000mAh
755.41€
$870.27
OnePlus 12
6.82 tuumaa (3168x1440) Gorilla-lasi / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50MP Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
780.35€
$899.00
Honor Magic V2
7.92 tuumaa (2344x2156) Kaareva lasi / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 512GB / 50MP / 5000mAh
1241.87€
$1430.70
Apple iPhone 15 Pro Max 8/256GB
6.7 tuumaa (2796x1290) Lasi / A17 Pro / 8Gb / 256GB / 48MP / 4850mAh
1266.11€
$1458.62
1000.43€
$1152.55
- Brändi: Oppo
- Model: K15 Pro
- Paino: 200g
- Mitat: 158.3 x 75.13 x 8.3mm
- Käyttöjärjestelmä: Android 16
- Näytön koko: 6.59 tuumaa
- Näytön tarkkuus: 2760x1256
- RAM: 12Gb
- Muisti (ROM): 256GB
- Kamera: 50MP
- Piirisarja (CPU): MediaTek Dimensity 8500
- Akku: 7500mAh
Ominaisuudet
| Käyttöjärjestelmä (OS) | Android 16 |
| Geekbench-vertailuarvo | 7152 (Multi-Core) - Vertaa muihin malleihin tässä |
| Valmistaja | Oppo - Katso kaikki Oppo-mallit täältä |
| Geekbench-vertailuarvo | 1967 (Single Core ) |
| Model | K15 Pro |
| Esitys | testi antutu- vertailuarvo ~ 1969337. - Vertaa muihin täällä oleviin malleihin |
Näyttö
| Näytön tarkkuus | 2760x1256 - Lisää malleja, joissa on 2760x1256-tarkkuus, katso täältä |
| Lasityypit | Kaareva lasi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Multi-touch | 10 |
| Kehyksetön | Joo - Lisää malleja, joissa on kehyksetön näyttö, katso täältä |
| Kehyksen koko | 3 mm |
| Näytön ja rungon suhdeluku | 89 % |
| Kirkkaus | 750 cd/m² |
| Näytön koko | 6.59 tuumaa |
Piirisarja (CPU)
| Brändi | MediaTek |
| Malli | Dimensity 8500 - Lisää malleja, joissa on Dimensity 8500-suoritin, katso täältä |
| Julkaisupäivä | 10/15/2025 |
| Prosessorin ydin | 8 |
| Prosessorin taajuus | 0 GHz |
| Bitti | bit |
| Prosessitekniikka | 4 nm |
| Muisti | 16 Gb |
| GPU-taajuus | 0 Mhz |
| GPU-ytimet | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 0 Mbps |
Muisti
| RAM (muisti) | 12 Gb - Lisää malleja, joissa on 12 Gb RAM, katso täältä |
| Tallennustila (ROM) | 256 GB |
| Flash-muisti | Ei |
Kamera
| Pääkamera | |
| Resoluutio | 50 MP - Lisää malleja, joissa on 50 Mpx -kamera, katso täältä |
| Integroitu salama | Kaksois-LED-salama |
| Etukamera | |
| Resoluutio | 16 MP |
| Integroitu salama | Ei |
Yhteydet
| Taajuus | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Mobiililaajakaistan tyyppi | 5G |
| SIM-kortti | nanoSIM + nanoSIM |
Liitännät
| Wi-Fi | Joo |
| Bluetooth | Joo |
| NFC | Joo - Lisää NFC-malleja katso täältä |
Sijainti
| Verkkotuki | GPS, A-GPS, GLONAS |
Akku
| Akun kapasiteetti (mAh) | 7500 mAh |
| Akun/pariston tyyppi | Ei-poistettava |
| Nopea lataus | Joo |
| Valmiustila-aika | 6-7 päivää |
| Akun kesto | 2-3 päivää |
| Työajat kovassa tilassa | 10-12 tuntia |
| Puhumisaika | 30 tuntia |
| Langaton lataus | Ei |
Anturit
| Ilmoitukset Led | Ei |
| Sormenjälkitunnistin | Joo |
| Proximity | Joo |
| Ambient light | Joo |
| Gyroskooppi | Joo |
| Accelerometer | Joo |
| Kompassi | Joo |
| Barometri | Ei |
| IR | Ei |
Ääni
| Ääniprosessori | Integroitu |
| Kaiuttimien | Joo |
| Sisäiset mikrofonit | Joo |
| Kuulokkeet | Ei |
Design
| Mitat | 158.3 x 75.13 x 8.3 mm |
| Paino | 200 g |
| Materiaali | Muovi |
| Veden- ja pölynkestävä (IP68) | Joo - Lisää IP68-malleja katso täältä |
Kielituki
| Kieli (kielet | - Yksityiskohtainen luettelo tuetuista kielistä tässä |
Liitännät / liittimet
| USB Type-C -portit | 1 |
Ominaisuudet
| Muut tekniset tiedot | Näytön sisäinen sormenjälkitunnistin , Aktiivinen jäähdytysjärjestelmä , Sisäänrakennettu näytön etukamera , Näytön virkistystaajuus 144 Hz |