Blackview Oscal Pilot 6 poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Blackview Oscal Pilot 6 resultatet 379322 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Blackview Oscal Pilot 6
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Blackview Oscal Pilot 6 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Blackview Oscal Pilot 6 :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Mi 9 Global 6/128Gb
6.4 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 6Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 3300mAh
4997.20kr
$527.32
Vivo IQOO Z6 Lite 6/128GB
6.58 tum (2408x1080) Böjt glas / Snapdragon 4 Gen 1 / 6Gb / 128GB / 50Mp / 5000mAh
1476.74kr
$155.83
1765.02kr
$186.25
1530.47kr
$161.50
1629.69kr
$171.97
Blackview Oscal Pilot 6
6.78 tum (2460x1080) Gorillaglas / Helio G100 / 12Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL HM6 / 10000mAh
Kommande
Kommande
1497.21kr
$157.99
Xiaomi Redmi Note 11 4/128GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1696.31kr
$179.00
Xiaomi Redmi Note 11 8/256GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 8Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
2695.24kr
$284.41
Xiaomi Redmi Note 11 6/128GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1702.38kr
$179.64
Xiaomi Redmi Note 11 8/128GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 810 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
2413.50kr
$254.68
- Varumärke: Blackview
- Produkt: Oscal Pilot 6
- Vikt: 411g
- Höjd, bredd, djup: 182.8 x 82 x 18.1mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.78 tum
- Skärmupplösning: 2460x1080
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 108Mp Samsung ISOCELL HM6
- Processor (CPU): MediaTek Helio G100
- Batteri: 10000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 1907 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Blackview - Visa alla Blackview-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 572 (Single Core) |
| Produkt | Oscal Pilot 6 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 379322. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2460x1080 - Fler modeller med 2460x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 6.5 mm |
| Skärm-till-kropp | 70 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.78 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Cortex-A76 (2.2 GHz) + 6x Cortex-A55 (2 GHz) |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Helio G100 - Fler modeller med Helio G100 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 08/07/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 6 nm |
| Minne | 12 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | MaliG57MC |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 0 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 108 Mp - Fler modeller med en 108 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Samsung ISOCELL HM6 - Fler modeller med Samsung ISOCELL HM6 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 14-15 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 182.8 x 82 x 18.1 mm |
| Vikt | 411 g |
| Material | Metall och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Inbyggd frontkamera , Värmekamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |