Cubot Max 3 poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Cubot Max 3 resultatet 161 "Single-core" poäng och 802 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Dagens bästa priser på Cubot Max 3
| Lagra | Pris | Läs mer |
|---|---|---|
|
Dagens bästa priser på Cubot Max 3: AliExpress-CubotOfficialStore |
892.70kr ($94.80) | Gå till butik |
| AliExpress-CubotOfficialStore (MX warehouse) | 1054.19kr ($111.95) | Gå till butik |
| Aliexpress-CubotOfficialStore-ES (MX warehouse) | 1189.32kr ($126.30) | Gå till butik |
| Aliexpress-CubotOfficialStore-ES | 1193.37kr ($126.73) | Gå till butik |
| Aliexpress / RTDC | 1224.07kr ($129.99) | Gå till butik |
| Aliexpress / Desoon | 1224.07kr ($129.99) | Gå till butik |
| Aliexpress-CubotOfficialStore-ES (PL warehouse) | 1339.33kr ($142.23) | Gå till butik |
Geekbench benchmark rankning
963.23kr
$102.29
792.22kr
$84.13
741.94kr
$78.79
1100.52kr
$116.87
1017.28kr
$108.03
652.76kr
$69.32
799.57kr
$84.91
Samsung Galaxy M12 4/64GB
6.4 tum (1600x720) Gorillaglas / Exynos 850 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
1451.76kr
$154.17
Samsung Galaxy M12 3/32GB
6.4 tum (1600x720) Gorillaglas / Exynos 850 / 3Gb / 32GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
1225.39kr
$130.13
723.20kr
$76.80
765.67kr
$81.31
704.74kr
$74.84
1036.77kr
$110.10
599.56kr
$63.67
903.06kr
$95.90
1223.97kr
$129.98
1506.57kr
$159.99
Blackview BV5900
5.7 tum (1520x720) Gorillaglas / Helio A22 / 3Gb / 32GB / 13Mp Sony IMX214 / 5580mAh
943.92kr
$100.24
963.42kr
$102.31
Blackview BV6100
6.88 tum (1352x640) Gorillaglas / Helio A22 / 3Gb / 16GB / 8Mp Sony IMX219 / 5580mAh
1543.20kr
$163.88
753.24kr
$79.99
- Varumärke: Cubot
- Produkt: Max 3
- Vikt: 197g
- Höjd, bredd, djup: 173 x 77 x 9.35mm
- Operativ system: Android 11
- Diagonal storlek (metrisk): 6.95 tum
- Skärmupplösning: 1640 x 720
- RAM-minne: 4Gb
- Inbyggt minne (ROM): 64GB
- Kamera: 48Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio P22
- Batteri: 5000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 11 |
| Geekbench-riktmärke | 802 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Cubot - Visa alla Cubot-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 161 (Single Core) |
| Produkt | Max 3 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 101833. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1640 x 720 - Fler modeller med 1640 x 720-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 5 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.9 mm |
| Skärm-till-kropp | 82 % |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.95 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 4 x Cortex-A53 CPU 2GHz + 4 x Cortex-A53 CPU 1.5GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Helio P22 - Fler modeller med Helio P22 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 5/22/2018 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 6 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | PowerVR GE8320 |
| GPU-frekvens | 650 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 50 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 4 Gb - Fler modeller med 4 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 64 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöder kort upp till 256 GB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 48 Mp - Fler modeller med en 48 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 173 x 77 x 9.35 mm |
| Vikt | 197 g |
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Inbyggd frontkamera |