Doogee M30 Pro poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Doogee M30 Pro resultatet 265662 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Doogee M30 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Doogee M30 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Doogee M30 Pro :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/128Gb
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 6Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX686 / 5260mAh
3592.58kr
$378.84
Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128Gb
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX686 / 5260mAh
2939.76kr
$310.00
OUKITEL WP13
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Dimensity 700 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 5280mAh
2332.75kr
$245.99
2071.96kr
$218.49
Hotwav Cyber 13 Pro
6.6 tum (2408x1080) Böjt glas / Tiger T619 / 12Gb / 256GB / 64Mp Sony IMX686 / 10800mAh
1966.51kr
$207.37
Kommande
Kommande
Xiaomi Mi Note 10
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 5260mAh
3402.92kr
$358.84
Xiaomi CC9 Pro 8/256Gb
6.47" (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 5260mAh
4078.59kr
$430.09
Samsung Galaxy A22s 5G 4/64GB
6.6 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2348.21kr
$247.62
Samsung Galaxy A22s 5G 4/128GB
6.6 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2336.35kr
$246.37
Motorola Moto G52 4/128GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1461.82kr
$154.15
- Varumärke: Doogee
- Produkt: M30 Pro
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.88 tum
- Skärmupplösning: 1640 x 720
- RAM-minne: 8Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 64Mp
- Processor (CPU): UNISOC Tiger T620
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 1364 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Doogee - Visa alla Doogee-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 377 (Single Core) |
| Produkt | M30 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 265662. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1640 x 720 - Fler modeller med 1640 x 720-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 6.5 mm |
| Skärm-till-kropp | 70 % |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.88 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x Cortex-A75 2.2GHz + 6 x Cortex-A55 1.8GHz |
| Varumärke | UNISOC |
| Produkt | Tiger T620 - Fler modeller med Tiger T620 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 07/15/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 12 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G57MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 1 |
| TDP | 10 W |
| Features | Unisoc modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 8 Gb - Fler modeller med 8 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 64 Mp - Fler modeller med en 64 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 20 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Nej |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Ytterligare skärm , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |