Hotwav Note 15 Pro poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Hotwav Note 15 Pro resultatet 371 "Single-core" poäng och 1322 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Hotwav Note 15 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Hotwav Note 15 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Hotwav Note 15 Pro :
Geekbench benchmark rankning
2495.05kr
$263.70
Realme C35 4/128GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Tiger T616 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1498.92kr
$158.42
Huawei Nova 10 SE 8/256GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung Bright S5KHM1 / 4500mAh
3918.94kr
$414.19
Ulefone Note 12
6.82 tum (1640 x 720) Böjt glas / Tiger T310 / 4Gb / 128GB / 13Mp Omnivision OV13855 / 7700mAh
913.72kr
$96.57
Xiaomi Poco C65
6.74 tum (1600x720) Böjt glas / Helio G85 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1188.86kr
$125.65
Huawei Nova 10 SE 8/128GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 8Gb / 128GB / 108Mp Samsung Bright S5KHM1 / 4500mAh
2646.82kr
$279.74
OUKITEL C35
6.56 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T616 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
1411.78kr
$149.21
851.46kr
$89.99
UMIDIGI G1 Max
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T610 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
884.57kr
$93.49
Kommande
Kommande
UMIDIGI C1 Max
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T610 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
975.97kr
$103.15
Motorola Moto G52 6/128GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1825.73kr
$192.96
Motorola Moto G52 4/128GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1458.52kr
$154.15
Motorola Moto G52 6/256GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1684.56kr
$178.04
1135.31kr
$119.99
Xiaomi Black Shark 2 8/256Gb
6.39 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 8Gb / 256GB / 12Mp / 4000mAh
5159.94kr
$545.35
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 4/128GB non-NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1615.68kr
$170.76
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 4/64GB NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1536.11kr
$162.35
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 4/128GB NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1722.31kr
$182.03
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 6/128GB non-NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1761.86kr
$186.21
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 6/128GB NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1854.02kr
$195.95
- Varumärke: Hotwav
- Produkt: Note 15 Pro
- Vikt: 223g
- Höjd, bredd, djup: 166,2 x 76.5 x 8.9mm
- Operativ system: Android 14
- Diagonal storlek (metrisk): 6.6 tum
- Skärmupplösning: 1612х720
- RAM-minne: 4Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): UNISOC Tiger T606
- Batteri: 5160mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 14 |
| Geekbench-riktmärke | 1322 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Hotwav - Visa alla Hotwav-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 371 (Single Core) |
| Produkt | Note 15 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 267111. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1612х720 - Fler modeller med 1612х720-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.85 mm |
| Skärm-till-kropp | 82 % |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.6 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x Cortex-A75 1.6GHz + 6 x Cortex-A55 1.6GHz |
| Varumärke | UNISOC |
| Produkt | Tiger T606 - Fler modeller med Tiger T606 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 9/10/2021 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 1.6 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 8 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G57MP |
| GPU-frekvens | 650 Mhz |
| GPU-kärnor | 1 |
| TDP | 10 W |
| Features | UNISOC modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 4 Gb - Fler modeller med 4 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöder kort upp till 256 GB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 13 Mp - Fler modeller med en 13 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 5 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Nej - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5160 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Nej |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 166,2 x 76.5 x 8.9 mm |
| Vikt | 223 g |
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |