OUKITEL G7 poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick OUKITEL G7 resultatet 231674 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på OUKITEL G7
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
OUKITEL G7 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till OUKITEL G7 :
Antutu benchmark rankning
Motorola Moto G42 6/128GB
6.4 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1740.67kr
$184.85
1623.71kr
$172.43
Motorola Moto G14
6.5 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T616 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1112.48kr
$118.14
Xiaomi Redmi K30 6/64Gb
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 730G / 6Gb / 64GB / 64Mp Sony IMX686 / 4500mAh
3288.85kr
$349.26
853.24kr
$90.61
OUKITEL C35
6.56 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T616 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
1405.06kr
$149.21
1481.61kr
$157.34
1517.87kr
$161.19
1647.82kr
$174.99
1408.07kr
$149.53
- Varumärke: OUKITEL
- Produkt: G7
- Vikt: 388g
- Höjd, bredd, djup: 172.2 x 80.5 x 18.5mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.52 tum
- Skärmupplösning: 1280x576
- RAM-minne: 4Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio G85
- Batteri: 10600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 1361 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | OUKITEL - Visa alla OUKITEL-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 388 (Single Core) |
| Produkt | G7 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 231674. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1280x576 - Fler modeller med 1280x576-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 7.2 mm |
| Skärm-till-kropp | 65 % |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.52 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Cortex-A75 (2 GHz) + 6x Cortex-A55 (1.8 GHz) |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Helio G85 - Fler modeller med Helio G85 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 4/30/2020 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 8 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G52 MC2 |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 100 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 4 Gb - Fler modeller med 4 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 13 Mp - Fler modeller med en 13 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 8 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
| Sensorformat | Sony IMX219 |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10600 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 8-9 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 14-15 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Nej |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
Design
| Höjd, bredd, djup | 172.2 x 80.5 x 18.5 mm |
| Vikt | 388 g |
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |