SJCAM SJ6 Legend colors
- Black
- White
- Red
- Yellow
- Green
- Blue
-
- What is best SJCAM SJ6 Legend color?
-
The SJCAM SJ6 Legend is offering these colors:
- Black: best classic color, good for most guys
- White: a great choice ladies, or if you’d like something that is light and fresh
- Red: make you stand out from the rest
- Yellow: the better way to get attention
- Green: if you want something new
- Blue: if you want to be on top
-
- What colors do the SJCAM SJ6 Legend come in?
-
- Which SJCAM SJ6 Legend color is the most popular?
-
The most popular and common colors for SJCAM SJ6 Legend are white and black. They sell the best and generate lots of revenue for the company. They are followed by red, yellow and blue, which are also in the top color choices and sell well.
-
- Which SJCAM SJ6 Legend color should i get?
-
You should buy the SJCAM SJ6 Legend in white or black if you want to have one of the most popular and best-selling colors. If you are looking for something new, we recommend getting really fresh phone by looking at yellow and red.
Specs
| Model name | SJ6 Legend |
| Performance | test antutu benchmark ~. - Compare to the other models here |
Display
| Multi‑Touch | 1 |
| Screen size | 2 inches |
Processor (CPU)
| Brand | Novatek |
| Processor name | NTK96660 - More models with NTK96660 CPU see here |
| Number of Cores | 0 |
| Clock Rate | Up to 0 GHz |
| Bit | bit |
| Chip technology | 0 nm |
| Memory | up to 0 Gb |
| GPU frequency | 0 Mhz |
| GPU cores | 0 |
| The highest TDP | 0 W |
| Features | Fast |
| Upload Speed (up to) | Up to 0 Mbps |
Storage
| Card slot | MicroSD (TF), supports cards up to 128Gb |
Network Connectivity
| Wi-Fi | Yes |
Battery
| Battery capacity (mAh) | 1000 mAh |
Design
| Dimensions | 59x41x21 mm |
| Weight | 82 g |
Interfaces / connectors
| USB 2.0 ports | 1 |
| HDMI | Yes |
Camera
| Sensor model | Panasonic MN34120PA More models with Panasonic MN34120PA see here |
| Supported shooting formats | 4K @ 15fps, 2K @ 30fps, 1080P @ 60fps, 720P @ 120fps, 480P @ 240fps |
| Shooting angles | 166 ° |
In the Box
| Included in the box | 1 x Rotating (360°) helmet mount , 3 x Switch Support , 1 x Action Camera , 1 x Backdoor , 2 x Helmet Mount , 1 x J-shape Mount , 1 x Waterproof housing , 1 x Cleaning Cloth , 1 x Bicycle Mount , 2 x Adhesive Tape , 1 x Protective cover on the lens , 1 x Bracket with Clip , 1 x USB Cable , 1 x Fix Base , 1 x User manual |