Recenze Apple A19: specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
Apple A19 je 4.26 GHz 6jádrový procesor využívající architekturu 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz. GPU je Apple A19 GPU, který podporuje až 12 GB paměti. Bylo oznámeno 09/09/2025. Vyrábí se technologií 3 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 10. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 10000 Mbps. Apple A19 funguje lépe než procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná MediaTek Dimensity 9300. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří Apple iPhone 17e a Apple iPhone 17e. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | Apple A19 |
|---|---|
| Datum vydání | 09/09/2025 |
| Systém na čipu | 2 Everest x 4.26GHz + 4 Sawtooth x 2.6GHz |
| Počet jader procesoru | 6 |
| Frekvence procesoru | 4.26 GHz |
| Výrobní technologie | 3 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Apple A19 GPU |
| TDP | 10 |
| Paměť | 12 GB |
| Features | Apple A19 modem |
| Upload Speed | 10000 Mbps |
Zde je seznam nejlepších Apple A19 v roce 2026
Test herního výkonu Apple A19
Za herní výkon v Apple A19 odpovídá GPU Apple A19 GPU a vykazuje výsledek od 120 do 120 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | Apple A19 |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 120 fps |
| Genshin Impact | 120 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Benchmarky a hodnocení Apple A19
Apple A19 má benchmarkové skóre Antutu kolem 2165883 bodů, skóre testu GeekBench 9204 / 3631 a hodnocení 3Dmark . Výkon je dán GPU Apple A19 GPU.
| Benchmark | Apple A19 |
|---|---|
| Antutu | 2165883 |
| Geekbench | 9204/3631 |
| 3DMark |
Antutu
Apple A19 má srovnávací skóre Antutu přibližně 2165883 bodů, což je vyšší hodnocení než Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 (2099894 bodů) a nižší než MediaTek Dimensity 9300 (2189773 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Apple iPhone 17e s GPU Apple A19 GPU a Apple iPhone 17e. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU Apple A19 má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 9204 / 3631 bodů, což znamená, že se řadí výše než MediaTek Dimensity 9400+ (9188 / 2944), ale níže než Xiaomi Xring O1 (9433 / 2998). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je Apple iPhone 17e s GPU Apple A19 GPU a Apple iPhone 17e Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
Apple A19 má benchmarkové skóre bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než Apple A18 (0 bodů) a horší než Apple A18 Pro (0 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je Apple iPhone 17e s GPU Apple A19 GPU a Apple iPhone 17e. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.