Recenze Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4): specifikace, telefonní seznam, benchmarky a herní výkon
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) je 4.32 GHz 8jádrový procesor využívající architekturu 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz. GPU je Adreno 830, který podporuje až 24 GB paměti. Bylo oznámeno 10/21/2024. Vyrábí se technologií 3 nm, má tedy dobré specifikace, s TDP 10. Díky vestavěnému modemu má rychlost připojení až 3500 Mbps. Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) funguje lépe než procesor MediaTek Dimensity 9400+ v benchmarkových testech, čímž se výkonově vyrovná MediaTek Dimensity 9500. Mezi chytré telefony, které čip využívají, patří ZTE Nubia Z70S Ultra a Xiaomi Poco F8 Pro. Další podrobnosti můžete vidět v datovém listu níže.
Specifikace a parametry
| Model | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| Datum vydání | 10/21/2024 |
| Systém na čipu | 2x Phoenix L 4.32GHz + 6x Phoenix M 3.53GHz |
| Počet jader procesoru | 8 |
| Frekvence procesoru | 4.32 GHz |
| Výrobní technologie | 3 nm |
| Grafický procesor (GPU) | Adreno 830 |
| TDP | 10 |
| Paměť | 24 GB |
| Features | Snapdragon X80 |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Zde je seznam nejlepších Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) v roce 2026
- ZTE Nubia Z70S Ultra
- Oppo Find N5
- ZTE Nubia Red Magic 10 Pro
- ZTE Nubia Red Magic 10 Pro Plus
- Xiaomi Poco F7 Ultra
- Realme GT 7 Pro 12/256Gb
- Samsung Galaxy S25 Ultra
- Vivo IQOO Neo10 Pro Plus
- Xiaomi Poco F8 Pro 12 512GB
- Xiaomi Poco F8 Pro
- Podívejte se na seznam všech telefonů se Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) s cenami a specifikacemi zde
Test herního výkonu Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
Za herní výkon v Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) odpovídá GPU Adreno 830 a vykazuje výsledek od 60 do 120 fps. Zde jsou testy rychlosti a benchmarky pro recenzované hry jako PUBG a Genshin Impact.
| Herní test | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| PUBG: Mobile | 120 fps |
| PUBG: New State | 120 fps |
| Call of Duty: Mobile | 120 fps |
| Fortnite | 60 fps |
| Genshin Impact | 60 fps |
| Mobile Legends: Bang Bang | 120 fps |
Benchmarky a hodnocení Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4)
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) má benchmarkové skóre Antutu kolem 3109884 bodů, skóre testu GeekBench 10111 / 3211 a hodnocení 3Dmark 19883 . Výkon je dán GPU Adreno 830.
| Benchmark | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) |
|---|---|
| Antutu | 3109884 |
| Geekbench | 10111/3211 |
| 3DMark | 19883 |
Antutu
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) má srovnávací skóre Antutu přibližně 3109884 bodů, což je vyšší hodnocení než MediaTek Dimensity 9400+ (2955837 bodů) a nižší než MediaTek Dimensity 9500 (3168848 bodů). K otestování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je ZTE Nubia Z70S Ultra s GPU Adreno 830 a Xiaomi Poco F8 Pro. Podívejte se na srovnání s ostatními procesory v tabulce níže.
Geekbench
CPU Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) má v benchmarku Geekbench celkové skóre přibližně 10111 / 3211 bodů, což znamená, že se řadí výše než Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 (9894 / 2744), ale níže než MediaTek Dimensity 9500 (10155 / 3451). K testování výkonu tohoto čipu a získání těchto výsledků jsme použili telefony, jako je ZTE Nubia Z70S Ultra s GPU Adreno 830 a Xiaomi Poco F8 Pro Podívejte se, jak se to srovnává v tabulce níže.
3DMark
Qualcomm Snapdragon 8 Elite (Gen 4) má benchmarkové skóre 19883 bodů na 3DMark Benchmark. Funguje lépe než Xiaomi Xring O1 (19673 bodů) a horší než Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (23833 bodů). Testovali jsme tento čip v telefonech, jako je ZTE Nubia Z70S Ultra s GPU Adreno 830 a Xiaomi Poco F8 Pro. Podívejte se na srovnání s jinými CPU v tabulce níže.