Huawei Y6S 3/32GB Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Huawei Y6S 3/32GB en "Single-core" score på 171 point og "Multi-core" score på 973 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Dagens bedste Huawei Y6S 3/32GB priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste Huawei Y6S 3/32GB priser: Amazon |
942.01kr ($146.95) | Se tilbud |
| Amazon | 964.77kr ($150.50) | Se tilbud |
| Amazon | 994.26kr ($155.10) | Se tilbud |
| Amazon | 995.28kr ($155.26) | Se tilbud |
| Amazon | 1008.81kr ($157.37) | Se tilbud |
Geekbench-benchmark
1512.80kr
$235.99
2811.61kr
$438.60
1529.33kr
$238.57
745.66kr
$116.32
865.41kr
$135.00
1005.22kr
$156.81
Blackview BV9500
5.7 tomme (2160x1080) Gorillaglas / Helio P23 / 4Gb / 64GB / 16Mp Sony IMX298 / 10000mAh
994.19kr
$155.09
883.04kr
$137.75
1787.16kr
$278.79
942.01kr
$146.95
Ulefone Power Armor 16 Pro
5.93 tomme (1440x720) Bøjet glas / Helio G25 / 4Gb / 64GB / 16Mp / 9600mAh
1025.60kr
$159.99
869.70kr
$135.67
785.02kr
$122.46
1300.16kr
$202.82
1182.15kr
$184.41
431.36kr
$67.29
948.68kr
$147.99
657.71kr
$102.60
704.83kr
$109.95
579.82kr
$90.45
OUKITEL K12 6/64Gb
6.3 tomme (2340x1080) Bøjet glas / Helio P35 / 6Gb / 64GB / 16Mp Sony IMX298 / 10000mAh
1152.59kr
$179.80
- Mærke: Huawei
- Modell: Y6S
- Vægt: 150g
- Mål: 156,3 x 73,5 x 8mm
- Operativ system: Android 9.0
- Skærmstørrelse: 6.09 tomme
- Opløsning: 1560x720
- RAM: 3Gb
- Hukommelse (ROM): 32GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): MediaTek Helio P35
- Batteri: 3020mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 9.0 |
| Geekbench-benchmark | 973 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Huawei - Se alle Huawei-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 171 (Single Core) |
| Modell | Y6S |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 100744. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1560x720 - Flere modeller med 1560x720-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 5 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 4.1 mm |
| Skærm til krop | 79 % |
| Lysstyrke | 420 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.09 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 8x 2,3 GHz ARM Cortex-A53 |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Helio P35 - Flere modeller med Helio P35 CPU se her |
| Udgivelses dato | 12/25/2018 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.3 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 12 nm |
| Kapacitet | 6 Gb |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| GPU-frekvens | 680 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | MediaTek modem |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 3 Gb - Flere modeller med 3 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 32 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 64 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Blitz | LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ingen - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 3020 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Standby tid | 5-6 dage |
| Batteri liv | 1,5-2 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 5-6 timer |
| Taletid | 25 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ja |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 156,3 x 73,5 x 8 mm |
| Vægt | 150 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |
SAR
| SAR hoved | 0.27 W/kg |
| SAR krop | 0.85 W/kg |