Nokia 3.4 Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik Nokia 3.4 en "Single-core" score på 272 point og "Multi-core" score på 1148 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
Dagens bedste Nokia 3.4 priser
| butik | Pris | Gå til aftalen |
|---|---|---|
|
Dagens bedste Nokia 3.4 priser: Amazon |
988.14kr ($153.95) | Se tilbud |
| Amazon | 1062.15kr ($165.48) | Se tilbud |
| Amazon | 1148.93kr ($179.00) | Se tilbud |
| Amazon | 1150.85kr ($179.30) | Se tilbud |
| Amazon | 1290.46kr ($201.05) | Se tilbud |
| Amazon | 1299.96kr ($202.53) | Se tilbud |
Geekbench-benchmark
807.65kr
$125.83
1830.84kr
$285.24
1026.91kr
$159.99
3189.79kr
$496.96
985.83kr
$153.59
LeEco Le 2 (X520/X526) 3/32Gb
5.5" (1920x1080) Gorillaglas / Snapdragon 652 / 3Gb / 32GB / 16Mp Omnivison OV16880 / 3000mAh
492.37kr
$76.71
1058.88kr
$164.97
1105.99kr
$172.31
988.14kr
$153.95
Samsung Galaxy A30S 4/64Gb
6.4 tomme (1560x720) Gorillaglas / Exynos 7904 / 4Gb / 64GB / 25Mp / 4000mAh
1382.50kr
$215.39
989.49kr
$154.16
Samsung Galaxy A30S 3/32Gb
6.4 tomme (1560x720) Gorillaglas / Exynos 7904 / 3Gb / 32GB / 25Mp / 4000mAh
1572.49kr
$244.99
Motorola Moto G7 Play
5.7 tomme (1512x720) Gorillaglas / Snapdragon 632 / 2Gb / 32GB / 13Mp / 3000mAh
1419.79kr
$221.20
740.06kr
$115.30
584.61kr
$91.08
1026.98kr
$160.00
614.77kr
$95.78
1001.24kr
$155.99
584.61kr
$91.08
821.26kr
$127.95
- Mærke: Nokia
- Modell: 3.4
- Vægt: 181g
- Mål: 161 x 76 x 8.7mm
- Operativ system: Android 10.0 (Q)
- Skærmstørrelse: 6.39 tomme
- Opløsning: 1600x720
- RAM: 3Gb
- Hukommelse (ROM): 64GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 460
- Batteri: 4000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 10.0 (Q) |
| Geekbench-benchmark | 1148 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Nokia - Se alle Nokia-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 272 (Single Core) |
| Modell | 3.4 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 140477. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1600x720 - Flere modeller med 1600x720-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | OGS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.9 mm |
| Skærm til krop | 80 % |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.39 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x 1.8 GHz Kryo 240 + 4 x 1.8 GHz Kryo 240 |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 460 - Flere modeller med Snapdragon 460 CPU se her |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 1.8 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 11 nm |
| Kapacitet | 0 Gb |
| GPU | Adreno 610 |
| GPU-frekvens | 600 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 3 W |
| Features | Snapdragon X11 |
| Upload Speed | 150 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 3 Gb - Flere modeller med 3 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 64 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 256 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 8 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 4000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 5-6 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 7-8 timer |
| Taletid | 25 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 161 x 76 x 8.7 mm |
| Vægt | 181 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera |