Oppo K15 Pro antutu benchmark test
I AnTuTu-testen fik Oppo K15 Pro en score på 1969337 point. Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Antutu-testen.
Oppo K15 Pro priser:
Oppo K15 Pro frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Oppo K15 Pro :
AnTuTu-benchmark
Asus ROG Phone 8
6.78 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
4503.25kr
$694.11
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tomme (3200x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
5415.76kr
$834.76
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tomme (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
4837.95kr
$745.70
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tomme (2670x1200) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
4859.62kr
$749.04
Vivo IQOO 12
6.78 tomme (2800 x 1260) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
4298.69kr
$662.58
Snart
Snart
ZTE Nubia Red Magic 8S Pro+
6.8 tomme (2480x1116) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 5000mAh
5646.14kr
$870.27
OnePlus 12
6.82 tomme (3168x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
5832.53kr
$899.00
Honor Magic V2
7.92 tomme (2344x2156) Bøjet glas / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 512GB / 50Mp / 5000mAh
9282.10kr
$1430.70
9463.23kr
$1458.62
7477.51kr
$1152.55
- Mærke: Oppo
- Modell: K15 Pro
- Vægt: 200g
- Mål: 158.3 x 75.13 x 8.3mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.59 tomme
- Opløsning: 2760x1256
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 8500
- Batteri: 7500mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 7152 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Oppo - Se alle Oppo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 1967 (Single Core) |
| Modell | K15 Pro |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 1969337. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2760x1256 - Flere modeller med 2760x1256-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3 mm |
| Skærm til krop | 89 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.59 tomme |
Processor (CPU)
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 8500 - Flere modeller med Dimensity 8500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 0 GHz |
| Bit | bit |
| Processteknologi | 4 nm |
| Kapacitet | 16 Gb |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kerner | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 0 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 7500 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 158.3 x 75.13 x 8.3 mm |
| Vægt | 200 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Aktivt kølesystem , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 144Hz |