TCL 520 Geekbench-benchmark scorer
I Geekbench-test fik TCL 520 en "Single-core" score på 124 point og "Multi-core" score på 402 . Nedenfor kan du sammenligne dens ydeevne med andre modeller baseret på Geekbench Benchmark.
TCL 520 priser:
TCL 520 frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til TCL 520 :
Geekbench-benchmark
946.03kr
$146.91
563.52kr
$87.51
489.79kr
$76.06
691.60kr
$107.40
478.26kr
$74.27
612.07kr
$95.05
701.39kr
$108.92
561.65kr
$87.22
404.98kr
$62.89
900.76kr
$139.88
798.30kr
$123.97
502.02kr
$77.96
823.68kr
$127.91
832.88kr
$129.34
1006.56kr
$156.31
705.77kr
$109.60
1140.89kr
$177.17
832.95kr
$129.35
508.72kr
$79.00
- Mærke: TCL
- Modell: 520
- Vægt: 156g
- Mål: 141.5 x 71.2 x 7.45mm
- Operativ system: Android 6.0
- Skærmstørrelse: 5 tomme
- Opløsning: 1280x720
- RAM: 3Gb
- Hukommelse (ROM): 32GB
- Kamera: 13Mp
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 425
- Batteri: 2400mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 6.0 |
| Fabrikant | TCL - Se alle TCL-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 124 (Single Core) |
| Modell | 520 |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ . - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1280x720 - Flere modeller med 1280x720-opløsning se her |
| Multi-Touch-skærm | 5 |
| Bezelless | Ingen - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Skærmstørrelse | 5 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 4 x ARM Cortex-A53 1,4 Ghz |
| Mærke | Qualcomm |
| Modell | Snapdragon 425 - Flere modeller med Snapdragon 425 CPU se her |
| Udgivelses dato | 2/11/2016 |
| Kerner | 4 |
| Frekvens | 1.4 GHz |
| Bit | 32 bit |
| Processteknologi | 28 nm |
| Kapacitet | 4 Gb |
| GPU | Adreno 308 |
| GPU-frekvens | 500 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 5 W |
| Features | Snapdragon X6 |
| Upload Speed | 75 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 3 Gb - Flere modeller med 3 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 32 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF) understøtter kort op til 128 GB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Dobbelt kamera | Ingen |
| Opløsning | 13 Mp - Flere modeller med et 13 Mp-kamera se her |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 5 Mp |
Mobilnetværk
| Netværkstype | 4G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 2400 mAh |
| Type | Aftagelig |
Sensorer
| Afstandssensor | Ingen data |
| Sensor til omgivende lys | Ingen data |
| Gyroskop | Ingen data |
| Accelerometer | Ingen |
| Digitalt kompas | Ingen data |
| Barometer | Ingen data |
| Lasersensor | Ingen data |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ingen data |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ja |
Design
| Mål | 141.5 x 71.2 x 7.45 mm |
| Vægt | 156 g |
| Kropstype | Plast |
Grænseflader / stik
| micro USB | 1 |