OnePlus Ace 6 Ultra farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste OnePlus Ace 6 Ultra farve?
-
OnePlus Ace 6 Ultra tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer OnePlus Ace 6 Ultra i?
-
- Hvilken OnePlus Ace 6 Ultra farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til OnePlus Ace 6 Ultra er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken OnePlus Ace 6 Ultra farve skal jeg få?
-
Du skal købe OnePlus Ace 6 Ultra i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: OnePlus
- Modell: Ace 6 Ultra
- Vægt: 217g
- Mål: 162.45 x 77.47 x 8.45mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony IMX906
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Batteri: 8600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 10133 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OnePlus - Se alle OnePlus-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3387 (Single Core) |
| Modell | Ace 6 Ultra |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3158022. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2772x1272 - Flere modeller med 2772x1272-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 91 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500 - Flere modeller med Dimensity 9500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 4.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-frekvens | 1716 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony IMX906 - Flere modeller med Sony IMX906 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 162.45 x 77.47 x 8.45 mm |
| Vægt | 217 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Skærm opdateringshastighed 165Hz , Indbygget display foran kamera |