Mobiltelefon OnePlus Ace 6 Ultra
OnePlus Ace 6 Ultra frigives i April 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse OnePlus Ace 6 Ultra
OnePlus Ace 6 Ultra har en lys og klar (opløsning på 2772x1272) 6.78 tomme-tommers skærm og dimensioner på 162.45 x 77.47 x 8.45mm. Det vejer også kun 217g. De vigtigste specifikationer er MediaTek CPU - Dimensity 9500, 256GB-lagring og 12Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for OnePlus Ace 6 Ultra er April 2026. Det Sony IMX906 bageste kamera med en 50Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 16Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
OnePlus Ace 6 Ultra har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For OnePlus Ace 6 Ultra er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med OnePlus Ace 6 Ultra, da den har NFC.
Da den har en infrarød (IR) blaster, kan du bruge den som en fjernbetjening.
OnePlus Ace 6 Ultra og dens 8600mAh-batteri fungerer med hurtig opladning. Der er ingen trådløs opladning, som de fleste konkurrenter.
Enheden er ikke vandtæt. Vi anbefaler ikke at tage det med i brusebadet eller på badeværelset eller bruge det i regn eller sne.
OnePlus Ace 6 Ultra priser:
OnePlus Ace 6 Ultra frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til OnePlus Ace 6 Ultra :
- Mærke: OnePlus
- Modell: Ace 6 Ultra
- Vægt: 217g
- Mål: 162.45 x 77.47 x 8.45mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.78 tomme
- Opløsning: 2772x1272
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony IMX906
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500
- Batteri: 8600mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 10133 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | OnePlus - Se alle OnePlus-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 3387 (Single Core) |
| Modell | Ace 6 Ultra |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 3158022. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2772x1272 - Flere modeller med 2772x1272-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.9 mm |
| Skærm til krop | 91 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.78 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x C1-Ultra 4.21GHz + 3 x C1-Premium 3.5GHz + 4 x C1-Pro 2.7GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500 - Flere modeller med Dimensity 9500 CPU se her |
| Udgivelses dato | 10/15/2025 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 4.21 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali G1-Ultra MC12 |
| GPU-frekvens | 1716 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 10700 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony IMX906 - Flere modeller med Sony IMX906 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8600 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ja |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 162.45 x 77.47 x 8.45 mm |
| Vægt | 217 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ingen - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Skærm opdateringshastighed 165Hz , Indbygget display foran kamera |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til OnePlus Ace 6 Ultra
Se alle produkter med rabat