Oppo Find X9s farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Oppo Find X9s farve?
-
Oppo Find X9s tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Oppo Find X9s i?
-
- Hvilken Oppo Find X9s farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Oppo Find X9s er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Oppo Find X9s farve skal jeg få?
-
Du skal købe Oppo Find X9s i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Oppo
- Modell: Find X9s
- Vægt: 203g
- Mål: 156.98 x 73.93 x 7.99mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.59 tomme
- Opløsning: 2760x1256
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYTIA-T808
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500s
- Batteri: 7025mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 9017 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Oppo - Se alle Oppo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 2866 (Single Core) |
| Modell | Find X9s |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 2809942. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2760x1256 - Flere modeller med 2760x1256-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.8 mm |
| Skærm til krop | 91 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.59 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x ARM Cortex-X925 3.73GHz + 3 x ARM Cortex-X4 3.3GHz + 4 x Cortex-A720 2.4GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500s - Flere modeller med Dimensity 9500s CPU se her |
| Udgivelses dato | 01/15/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 3.73 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali-G925 Immortalis MP |
| GPU-frekvens | 1612 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 7000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYTIA-T808 - Flere modeller med Sony LYTIA-T808 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 7025 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 156.98 x 73.93 x 7.99 mm |
| Vægt | 203 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , 3x optisk zoom |