Mobiltelefon Oppo Find X9s
Oppo Find X9s frigives i Kan 2026 . Pris, specifikationer og lækager. Alt hvad vi ved om det.
Farver:
Beskrivelse Oppo Find X9s
Oppo Find X9s har en lys og klar (opløsning på 2760x1256) 6.59 tomme-tommers skærm og dimensioner på 156.98 x 73.93 x 7.99mm. Det vejer også kun 203g. De vigtigste specifikationer er MediaTek CPU - Dimensity 9500s, 256GB-lagring og 12Gb RAM.
Udgivelsesdatoen for Oppo Find X9s er Kan 2026. Det Sony LYTIA-T808 bageste kamera med en 50Mp-sensor tager fantastiske billeder, og 32Mp-frontkameraet er designet til selfies. Prisen på iPhone er meget billig, og denne pris, er den bedste pris lige nu, dette køb vil være et godt køb for alle, der er vant til at bruge Android 16 OS.
Oppo Find X9s har Dual SIM-kortspor, du kan have 2 numre fra forskellige operatører.
Med 5G-support fungerer Internettet meget hurtigt, fordi hastighederne på dette netværk når 25 Gb / s.
For Oppo Find X9s er det ikke muligt at udvide din lagerplads, fordi der ikke er noget microSD-stik til at indsætte et hukommelseskort.
Hvis du vil bruge standard 3,5 mm porthovedtelefoner, skal du bruge en adapter, fordi der kun er en USB Type-C-udgang.
Du kan betale med Oppo Find X9s, da den har NFC.
Du kan ikke bruge den som en fjernbetjening, fordi den ikke har en infrarød blaster (IR).
Oppo Find X9s og dens 7025mAh-batteri er kompatible med hurtig opladning såvel som trådløs opladning, hvilket forbedrer dens anvendelighed.
Enheden er vandtæt. Dette gør det muligt at bruge det i regn og sne såvel som i brusebadet og badeværelset.
Oppo Find X9s priser:
Oppo Find X9s frigives snart.
Efterlad din e-mail , og så snart varerne sælges, vil du være den første til at vide om den
Alternativer til Oppo Find X9s :
- Mærke: Oppo
- Modell: Find X9s
- Vægt: 203g
- Mål: 156.98 x 73.93 x 7.99mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.59 tomme
- Opløsning: 2760x1256
- RAM: 12Gb
- Hukommelse (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Sony LYTIA-T808
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 9500s
- Batteri: 7025mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 9017 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Oppo - Se alle Oppo-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 2866 (Single Core) |
| Modell | Find X9s |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 2809942. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 2760x1256 - Flere modeller med 2760x1256-opløsning se her |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Type | AMOLED |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 2.8 mm |
| Skærm til krop | 91 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.59 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 1 x ARM Cortex-X925 3.73GHz + 3 x ARM Cortex-X4 3.3GHz + 4 x Cortex-A720 2.4GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 9500s - Flere modeller med Dimensity 9500s CPU se her |
| Udgivelses dato | 01/15/2026 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 3.73 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 3 nm |
| Kapacitet | 32 Gb |
| GPU | Mali-G925 Immortalis MP |
| GPU-frekvens | 1612 Mhz |
| GPU-kerner | 12 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 7000 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 12 Gb - Flere modeller med 12 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 256 GB |
| Kortspor | Ingen |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony LYTIA-T808 - Flere modeller med Sony LYTIA-T808 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 32 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 7025 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 6-7 dage |
| Batteri liv | 3-4 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 14-15 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ja |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 156.98 x 73.93 x 7.99 mm |
| Vægt | 203 g |
| Kropstype | Metalstel og glaskasse |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Intradisplay fingeraftryksscanner , Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 120Hz , 3x optisk zoom |
Beskrivelse
Betalinger
- Debet- / kreditkort (Visa. Mastercard)
Forsendelse
Bestil levering
Garanti
Tilbehør til Oppo Find X9s
Se alle produkter med rabat