Realme 16T farver
- Sort
- hvid
- Rød
- Gul
- Grøn
- Blå
-
- Hvad er den bedste Realme 16T farve?
-
Realme 16T tilbyder disse farver:
- Sort: bedste klassiske farve, godt for de fleste fyre
- hvid: et godt valg damer, eller hvis du vil have noget, der er let og frisk
- Rød: få dig til at skille sig ud fra resten
- Gul: den bedre måde at få opmærksomhed på
- Grøn: hvis du vil have noget nyt
- Blå: hvis du vil være på toppen
-
- Hvilke farver kommer Realme 16T i?
-
- Hvilken Realme 16T farve er den mest populære?
-
De mest populære og almindelige farver til Realme 16T er hvide og sorte. De sælger det bedste og genererer masser af indtægter for virksomheden. De efterfølges af rød, gul og blå, som også er i de øverste farvevalg og sælger godt.
-
- Hvilken Realme 16T farve skal jeg få?
-
Du skal købe Realme 16T i hvid eller sort, hvis du vil have en af de mest populære og bedst sælgende farver. Hvis du leder efter noget nyt, anbefaler vi, at du får en rigtig frisk telefon ved at se på gul og rød.
- Mærke: Realme
- Modell: 16T
- Vægt: 224g
- Mål: 166.4 x 78.2 x 8.8mm
- Operativ system: Android 16
- Skærmstørrelse: 6.8 tomme
- Opløsning: 1570x720
- RAM: 6Gb
- Hukommelse (ROM): 128GB
- Kamera: 50Mp Sony IMX852
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 6300
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-benchmark | 1933 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modeller her |
| Fabrikant | Realme - Se alle Realme-modeller her |
| Geekbench-benchmark | 654 (Single Core) |
| Modell | 16T |
| Ydeevne | test antutu benchmark ~ 379556. - Sammenlign med de andre modeller her |
Skærm
| Opløsning | 1570x720 - Flere modeller med 1570x720-opløsning se her |
| Glastyper | Bøjet glas |
| Type | IPS |
| Multi-Touch-skærm | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med skærm uden ramme se her |
| Ramme størrelse | 3.5 mm |
| Skærm til krop | 84 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Skærmstørrelse | 6.8 tomme |
Processor (CPU)
| CPU-arkitektur | 2x Cortex-A76 2,4 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz |
| Mærke | MediaTek |
| Modell | Dimensity 6300 - Flere modeller med Dimensity 6300 CPU se her |
| Udgivelses dato | 04/20/2024 |
| Kerner | 8 |
| Frekvens | 2.4 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Processteknologi | 6 nm |
| Kapacitet | 12 Gb |
| GPU | Mali-G57MC |
| GPU-frekvens | 950 Mhz |
| GPU-kerner | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 211 Mbps |
Kapacitet
| RAM (hukommelse) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Hukommelse (ROM) | 128 GB |
| Kortspor | MicroSD (TF), understøttelse af kort op til 2 TB |
Kamera
| Bagkamera | |
| Opløsning | 50 Mp - Flere modeller med et 50 Mp-kamera se her |
| Sensormodel | Sony IMX852 - Flere modeller med Sony IMX852 se her |
| Blitz | Dobbelt LED-blitz |
| Frontkamera | |
| Opløsning | 16 Mp |
| Blitz | Ingen |
Mobilnetværk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Netværkstype | 5G |
| Sim-kort | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Trådløs teknologi
| Trådløst internet | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Lokalitet
| Netværkssupport | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Hurtig opladning | Ja |
| Standby tid | 8-9 dage |
| Batteri liv | 2-3 dage |
| Arbejdstid i hård tilstand | 10-12 timer |
| Taletid | 30 timer |
| Trådløs opladning | Ingen |
Sensorer
| Underretning ledet | Ingen |
| Fingeraftrykssensor | Ja |
| Afstandssensor | Ja |
| Sensor til omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Digitalt kompas | Ja |
| Barometer | Ingen |
| Lasersensor | Ingen |
Lydafspilning
| Audioprocessor | Integreret |
| Indbygget højttaler | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Jackstik | Ingen |
Design
| Mål | 166.4 x 78.2 x 8.8 mm |
| Vægt | 224 g |
| Kropstype | Plast |
| Stænk-, vand- og støvafvisende (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Sprogunderstøttelse
| Sprog | - En detaljeret liste over understøttede sprog her |
Grænseflader / stik
| USB Type-C-porte | 1 |
Funktioner
| Andre specifikationer | Indbygget display foran kamera , Skærm opdateringshastighed 144Hz |