Βαθμολογία Realme C100 5G 4/128Gb Geekbench Benchmark
Στη δοκιμή Geekbench, το Realme C100 5G 4/128Gb πήρε εχει βαθμολογηθει με "Single-core" 655 πόντους και "Multi-core" 1942. Παρακάτω μπορείτε να συγκρίνετε την απόδοσή του με άλλα μοντέλα που βασίζονται στο Geekbench Benchmark.
Τιμές για το Realme C100 5G 4/128Gb
Το Realme C100 5G 4/128Gb θα κυκλοφορήσει σύντομα
Αφήστε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση και μόλις τα προϊόντα που σας ενδιαφέρουν τεθούν προς πώληση θα είστε ο/η πρώτος/η που θα το μάθει
Εναλλακτικές λύσεις για το Realme C100 5G 4/128Gb:
Geekbench Benchmark
LG Velvet 5G
6.8" (2460x1080) Gorilla glass / Snapdragon 765G / 6Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 4300mAh
294.43€
$344.72
Google Pixel 5
6 ίντσες (2340x1080) Curved Glass / Snapdragon 765 / 8Gb / 128GB / 12Mp Sony IMX363 / 4080mAh
529.55€
$620.00
OnePlus Nord CE 3 Lite 5G 8/128GB
6.72 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 8Gb / 128GB / 108Mp Samsung HM6 / 5000mAh
181.56€
$212.57
Realme 16
6.57 ίντσες (2376x1080) Gorilla glass / Dimensity 6400 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX882 / 7000mAh
224.11€
$262.39
Xiaomi Poco X4 Pro 5G 6/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
221.04€
$258.79
Xiaomi Poco X4 Pro 5G 8/256GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
251.30€
$294.22
Xiaomi Poco X4 Pro 5G 6/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
177.81€
$208.18
FOSSiBOT F112 Pro
6.88 ίντσες (1640 x 720) Curved Glass / Dimensity 6300 / 8Gb / 256GB / 50Mp / 7180mAh
134.94€
$157.99
Motorola Moto G71 5G
6.4 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 695 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
205.90€
$241.07
Realme C100 5G 4/128Gb
6.8 ίντσες (1560x720) Curved Glass / Dimensity 6300 / 4Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX852 / 7000mAh
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Θα κυκλοφορήσει σύντομα
Honor X40 12/256GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5100mAh
234.42€
$274.46
Honor X40 8/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 8Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5100mAh
181.75€
$212.79
Honor X40 8/256GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 8Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5100mAh
216.29€
$253.23
Honor X40 6/128GB
6.67 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5100mAh
180.15€
$210.92
OnePlus Nord CE 5G 12/256GB
6.43 ίντσες (2400x1080) Gorilla glass / Snapdragon 750G / 12Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
306.77€
$359.16
OnePlus Nord N300 5G
6.56 ίντσες (1612х720) Gorilla glass / Dimensity 810 / 4Gb / 64GB / 48Mp / 5000mAh
137.94€
$161.50
136.65€
$159.99
OUKITEL WP33 Pro
6.6 ίντσες (2408x1080) Curved Glass / Dimensity 6100+ / 8Gb / 256GB / 64Mp Sony IMX686 / 22000mAh
209.25€
$244.99
OUKITEL WP58 Pro
6.7 ίντσες (1600x720) Glass / T765 / 8Gb / 512GB / 64Mp OmniVision OV64B / 10600mAh
172.46€
$201.91
Honor Play 50 Plus
6.8 ίντσες (2412x1080) Curved Glass / Dimensity 6020 / 12Gb / 256GB / 50Mp / 6000mAh
247.64€
$289.93
Honor X30 6/128Gb
6.81 ίντσες (2400x1080) Curved Glass / Snapdragon 695 / 6Gb / 128GB / 48Mp / 4800mAh
210.97€
$247.00
- Κατασκευαστής: Realme
- Μοντέλο: C100 5G
- Βάρος: 205g
- Διαστάσεις: 166.4 x 78.1 x 8.4mm
- Λειτουργικό Σύστημα: Android 15
- Μέγεθος: 6.8 ίντσες
- Ανάλυση: 1560x720
- RAM: 4Gb
- Μνήμη (ROM): 128GB
- Κάμερα: 50Mp Sony IMX852
- Επεξεργαστής: MediaTek Dimensity 6300
- Μπαταρία: 7000mAh
Χαρακτηριστικά
| Λειτουργικό Σύστημα (OS) | Android 15 |
| Geekbench Benchmark | 1942 (Multi-Core) - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
| Κατασκευαστής | Realme - Δείτε όλα τα μοντέλα της Realme εδώ |
| Geekbench Benchmark | 655 (Single Core) |
| Μοντέλο | C100 5G |
| Απόδοση | antutu benchmark ~399583. - Συγκρίνετε με τα άλλα μοντέλα εδώ |
Οθόνη
| Ανάλυση | 1560x720 - Περισσότερα μοντέλα με 1560x720 δείτε εδώ |
| Προστασία Οθόνης | Curved Glass |
| Τεχνολογία | IPS |
| Οθόνη αφής | 10 |
| Bezelless | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με ατελείωτη οθόνη δείτε εδώ |
| Μέγεθος πλαισίου | 3.7 mm |
| ποσοστό της εμπρόσθιας επιφάνειας που καταλαμβάνει η οθόνη | 83 % |
| Φωτεινότητα | 750 cd/m² |
| Μέγεθος | 6.8 ίντσες |
Επεξεργαστής (CPU)
| CPU αρχιτεκτονική | 2x Cortex-A76 2,4 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz |
| κατασκευαστή | MediaTek |
| Μοντέλο Επεξεργαστή | Dimensity 6300 - Περισσότερα μοντέλα με Dimensity 6300 δείτε εδώ |
| Ημερομηνία κυκλοφορίας | 04/20/2024 |
| Πυρήνες CPU Smartphone | 8 |
| CPU συχνότητα | 2.4 GHz |
| 32 bit ή 64 bit | 64 bit |
| διαδικασία | 6 nm |
| Χωρητικότητα | 12 Gb |
| GPU | Mali-G57MC |
| Ταχύτητα Επεξεργαστή | 950 Mhz |
| Πυρήνες Επεξεργαστή (GPU) | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 211 Mbps |
Χωρητικότητα
| RAM | 4 Gb - Περισσότερα μοντέλα με 4 Gb RAM δείτε εδώ |
| Χωρητικότητα (ROM) | 128 GB |
| Επέκταση μνήμης | MicroSD Μέγιστη Χωρητικότητα Εξωτερικής Μνήμης 2Tb |
Κάμερα
| Οπίσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Βασικής Κάμερας | 50 Mp - Περισσότερα μοντέλα με 50 Mp δείτε εδώ |
| Αισθητήρα | Sony IMX852 - Περισσότερα μοντέλα με Sony IMX852 δείτε εδώ |
| Φλας | Flash - Ενιαία LED |
| Εμπρόσθια κάμερα | |
| Ανάλυση Selfie Κάμερας | 50 MP |
| Φλας | Όχι |
Κινητά Δίκτυα
| Συχνότητες δικτύου | 2G (GSM): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz 3G (WCDMA): 850 / 900 / 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1(2100) / B3(1800) / B7(2600) |
| τύπος δικτύου | 4G |
| Κάρτα SIM | nanoSIM + nanoSIM ή microSD |
Ασύρματα Δίκτυα
| Wi-Fi | Ναι |
| Bluetooth | Ναι |
| NFC | Ναι - Περισσότερα μοντέλα με NFC δείτε εδώ |
Υπηρεσίες τοποθεσίας
| Υπηρεσίες τοποθεσίας | GPS, A-GPS, GLONAS |
μπαταρία
| Χωρητικότητα | 7000 mAh |
| Τεχνολογία Μπαταρίας | Μη αφαιρούμενο |
| Γρήγορη Φόρτιση | Ναι |
| Διάρκεια Αναμονής | 6-7 ημέρες |
| Χρόνος κανονικής χρήσης | 3-4 ημέρες |
| Χρόνος χρήσης | 14-15 ώρες |
| Διάρκεια Ομιλίας | 30 ώρες |
| Ασύρματη Φόρτιση | Όχι |
Αισθητήρες
| Led notification | Ναι |
| Δακτυλικό αποτύπωμα κάτω από την οθόνη οπτικό | Ναι |
| Αισθητήρας εγγύτητας | Ναι |
| Αισθητήρας φωτισμού περιβάλλοντος | Όχι |
| Γυροσκόπιο | Όχι |
| Αξελερόμετρο | Ναι |
| Ψηφιακή πυξίδα | Όχι |
| Βαρόμετρο | Όχι |
| Χρήση ως τηλεχειριστήριο | Όχι |
Υποστήριξη πολυμέσων
| DAC | Ολοκληρωμένο |
| Ηχεία | Ναι |
| Μικρόφωνο | Ναι |
| βύσμα ακουστικών | Ναι |
Διαστάσεις
| Διαστάσεις | 166.4 x 78.1 x 8.4 mm |
| Βάρος | 205 g |
| Υλικό | Πλαστικά |
| Ανθεκτικό στο νερό και στη σκόνη (IP68) | Όχι - Περισσότερα μοντέλα με IP68 δείτε εδώ |
Υποστηριζόμενες γλώσσες
| Γλώσσες | Ελληνικά, αγγλικά, ισπανικά, γερμανικά, πορτογαλικά, ιταλικά, γαλλικά, δανικά, απλοποιημένα κινέζικα, παραδοσιακά κινέζικα, κλπ. - Μια λεπτομερής λίστα υποστηριζόμενων γλωσσών εδώ |
Διεπαφή
| USB Type-C | 1 |
Πρόσθετα Χαρακτηριστικά
| Πρόσθετα Χαρακτηριστικά | Φωτεινότητα ανανέωσης οθόνης 120Hz |