Apple iPhone 16 poeng for Geekbench-referanse
I Geekbench-testing fikk Apple iPhone 16 en "Single-core" score på 3016 poeng og "Multi-core" score på 5056 . Nedenfor kan du sammenligne ytelsen med andre modeller basert på Geekbench Benchmark.
Apple iPhone 16 priser:
Apple iPhone 16 blir snart utgitt.
Legg igjen e-posten din , og så snart varene blir solgt, vil du være den første som får vite om den
Alternativer til Apple iPhone 16 :
Geekbench Benchmark
Oppo Find N6
8.12 tommer (2480x2248) Gorillaglass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP5 / 6000mAh
14988.12kr
$1612.25
Xiaomi Poco F8 Ultra 16/512GB
6.9 tommer (2608x1200) Buet glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 16Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5980.37kr
$643.30
Xiaomi Poco F8 Ultra 12/256GB
6.9 tommer (2608x1200) Buet glass / Snapdragon 8 Elite Gen 5 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6500mAh
5536.94kr
$595.60
Apple iPhone 17 Pro eSIM + eSIM 12/256GB
6.3 tommer (2622x1206) Glass / A19 Pro / 12Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX903 / 3988mAh
11665.03kr
$1254.79
Apple iPhone 17 eSIM + eSIM 8/256GB
6.3 tommer (2622x1206) Glass / A19 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX904 / 3692mAh
7265.88kr
$781.58
ZTE Nubia Z70S Ultra
6.85 tommer (2688x1216) Gorillaglass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision Light Master 990 / 6600mAh
5695.16kr
$612.62
Xiaomi Poco F7 Ultra
6.67 tommer (3200x1440) Buet glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6000mAh
81611.89kr
$8778.87
Xiaomi Poco F8 Pro 12/512GB
6.59 tommer (2510x1156) Buet glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 512GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
4340.30kr
$466.88
Xiaomi Poco F8 Pro 12/256GB
6.59 tommer (2510x1156) Buet glass / Snapdragon 8 Elite (Gen 4) / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision Light Hunter 800 / 6200mAh
3896.77kr
$419.17
Snart
Snart
Vivo X200 Pro
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Dimensity 9400 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT-818 / 6000mAh
6179.97kr
$664.77
Vivo IQOO 12 Pro
6.78 tommer (3200x1440) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5100mAh
7760.26kr
$834.76
Vivo IQOO 12
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp OmniVision OV50H / 5000mAh
6159.61kr
$662.58
Asus ROG Phone 8
6.78 tommer (2400x1080) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 5500mAh
6913.45kr
$743.67
Xiaomi 14 8/256Gb
6.36 tommer (2670x1200) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OVX9000 (Light Hunter 900) / 4610mAh
6963.38kr
$749.04
Xiaomi 14 12/256Gb
6.36 tommer (2400x1080) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4610mAh
6932.33kr
$745.70
Vivo X100
6.78 tommer (2800 x 1260) Gorillaglass / Dimensity 9300 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX920 / 5000mAh
6136.74kr
$660.12
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 tommer (2800x1280) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
5412.36kr
$582.20
OnePlus Nord 6
6.78 tommer (2772x1272) Gorillaglass / Snapdragon 8s Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony LYT600 / 9000mAh
4711.88kr
$506.85
OnePlus 12
6.82 tommer (3168x1440) Gorillaglass / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
8357.46kr
$899.00
- Merke: Apple
- Model: iPhone 16
- Vekt: 170g
- Størrelse: 147.6 x 71.6 x 7.8mm
- Operativsystem: iOS
- Størrelse: 6.1 tommer
- Oppløsning: 2556x1179
- RAM: 6Gb
- Internminne (ROM): 128GB
- Kamera: 48Mp
- Prosessor (CPU): Apple A18
- Batteri: 3560mAh
Kjennetegn
| Operativsystem (OS) | iOS |
| Geekbench-referanse | 5056 (Multi-Core) - Sammenlign med de andre modellene her |
| Produsent | Apple - Vis alle Apple-modeller her |
| Geekbench-referanse | 3016 (Single Core) |
| Model | iPhone 16 |
| Opptreden | test antutu referanse ~ 1521488. - Sammenlign med de andre modellene her |
Skjerm
| Oppløsning | 2556x1179 - Flere modeller med 2556x1179 oppløsning se her |
| Glasstyper | Glass |
| Teknologi | AMOLED |
| Flerpunktsberøring | 10 |
| Bezelless | Ja - Flere modeller med rammeløs skjerm se her |
| Rammestørrelse | 3.5 mm |
| Skjerm til kropp | 86 % |
| Lysstyrke | 750 cd/m² |
| Størrelse | 6.1 tommer |
Prosessor (CPU)
| CPU-type | 2x 3.78GHz + 4x 2GHz |
| Merke | Apple |
| Model | A18 - Flere modeller med A18 CPU se her |
| Utgivelsesdato | 09/05/2024 |
| Kjerner | 6 |
| CPU-hastighet | 3.78 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Prosess teknologi | 3 nm |
| Minne | 8 Gb |
| GPU | Apple A18 GPU |
| GPU-frekvens | 1398 Mhz |
| GPU-kjerner | 5 |
| TDP | 10 W |
| Features | Apple A18 modem |
| Upload Speed | 3500 Mbps |
Minne
| RAM (minne) | 6 Gb - Flere modeller med 6 Gb RAM se her |
| Internminne (ROM) | 128 GB |
| Støtte for eksternt minne | Nei |
Kamera
| Hovedkamera | |
| Oppløsning | 48 Mp - Flere modeller med et 48 Mp-kamera, se her |
| Blits | Dobbel LED-blits |
| Frontkamera | |
| Oppløsning | 12 Mp |
| Blits | Nei |
Mobilnettverk
| Frekvens | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Nettverkstype | 5G |
| Antall SIM-kort | 1: NanoSIM 2: eSIM |
Trådløsteknologi
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Bluetooth-versjon | Ja |
| NFC | Ja - Flere modeller med NFC se her |
Stedstjeneste
| Nettverksstøtte | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapasitet (mAh) | 3560 mAh |
| Type | Kan ikke fjernes |
| Kan hurtiglades | Nei |
| Standby-tid | 6-7 dager |
| Batteritid | 2-3 dager |
| Arbeidstid i hard modus | 8-9 timer |
| Samtaletid | 20 timer |
| Trådløs lading | Ja |
Sensorer
| Varsler ledet | Nei |
| Fingeravtrykksensor | Nei |
| Nærhetssensor | Ja |
| Lyssensor | Ja |
| Gyrosensor | Ja |
| Akselerometer | Ja |
| Geo-magnetisk | Ja |
| Barometer | Ja |
| IR | Nei |
Lyd
| Audioprosessor | Integrert |
| Innebygd høyttaler | Ja |
| Innebygde mikrofoner | Ja |
| Øretelefon | Nei |
Design
| Størrelse | 147.6 x 71.6 x 7.8 mm |
| Vekt | 170 g |
| Kroppstype | Metallramme og glassveske |
| Sprut-, vann- og støvbestandig (IP68) | Ja - Flere modeller med IP68 se her |
Språkstøtte
| Språk | - En detaljert liste over støttede språk her |
Grensesnitt / kontakter
| USB Type-C-porter | 1 |
Funksjoner
| Funksjoner | Innebygd skjermkamera foran |