Doogee S200 Max poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Doogee S200 Max resultatet 828 "Single-core" poäng och 2927 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Doogee S200 Max
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Doogee S200 Max släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Doogee S200 Max :
Geekbench benchmark rankning
Oppo Reno 9 5G
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
3144.51kr
$341.04
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 12/256GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1080 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
2265.16kr
$245.67
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 8/128GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1080 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
1877.26kr
$203.60
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 6/128GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1080 / 6Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
2120.22kr
$229.95
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 8/256GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Dimensity 1080 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 5000mAh
2076.33kr
$225.19
Xiaomi 13 Lite 8/128GB
6.55 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 1 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4500mAh
3107.53kr
$337.03
Vivo X70 Pro 8/256GB
6.56 tum (2376x1080) Gorillaglas / Exynos 1080 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4450mAh
7893.27kr
$856.07
Vivo X70 Pro 12/512GB
6.56 tum (2376x1080) Gorillaglas / Exynos 1080 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX766 / 4450mAh
9090.90kr
$985.96
Vivo X70 Pro 12/256GB
6.56 tum (2376x1080) Gorillaglas / Exynos 1080 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX766 / 4450mAh
8183.61kr
$887.56
Vivo X70 Pro 8/128GB
6.56 tum (2376x1080) Gorillaglas / Exynos 1080 / 8Gb / 128GB / 50Mp Sony IMX766 / 4450mAh
7122.07kr
$772.43
Ulefone Power Armor 18T Ultra 5G
6.58 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM2 / 9600mAh
4920.16kr
$533.62
Kommande
Kommande
OUKITEL WP300
6.78 tum (2460x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 512GB / 108Mp Samsung HM6 / 16000mAh
2858.22kr
$309.99
Realme 11 Pro+ 12/1024GB Chinese Version
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 1024GB / 200Mp / 5000mAh
2764.45kr
$299.82
Realme 11 Pro+ 12/512GB Chinese Version
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 512GB / 200Mp / 5000mAh
3090.38kr
$335.17
Realme 11 Pro+ 12/256GB
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 256GB / 200Mp / 5000mAh
2927.55kr
$317.51
Realme 11 Pro 8/256GB
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 8Gb / 256GB / 100Mp / 5000mAh
2131.47kr
$231.17
Realme 11 Pro 12/256GB Chinese Version
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 256GB / 100Mp / 5000mAh
2538.55kr
$275.32
Realme 11 Pro 12/512GB Chinese Version
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 12Gb / 512GB / 100Mp / 5000mAh
2821.61kr
$306.02
Realme Narzo 60 Pro 5G
6.7 tum (2412x1080) Gorillaglas / Dimensity 7050 / 8Gb / 128GB / 100Mp / 5000mAh
2655.00kr
$287.95
Samsung Galaxy S10 Plus 8/128Gb
6.4 tum (3040x1440) Gorillaglas / Exynos 9820 / 8Gb / 128GB / 12Mp Samsung SAK2L4 / 4100mAh
3503.64kr
$379.99
- Varumärke: Doogee
- Produkt: S200 Max
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.72 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 16Gb
- Inbyggt minne (ROM): 512GB
- Kamera: 108Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 7050
- Batteri: 20000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 2927 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Doogee - Visa alla Doogee-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 828 (Single Core) |
| Produkt | S200 Max |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 531688. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 7 mm |
| Skärm-till-kropp | 74 % |
| Ljusstyrka | 650 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.72 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2x Cortex-A78 2.6 GHz + 6x Cortex-A55 2 GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 7050 - Fler modeller med Dimensity 7050 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 05/02/2023 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.6 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 6 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Arm Mali-G68 MC |
| GPU-frekvens | 800 Mhz |
| GPU-kärnor | 4 |
| TDP | 10 W |
| Features | Mediatek 5G modem |
| Upload Speed | 300 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 16 Gb - Fler modeller med 16 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 512 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 108 Mp - Fler modeller med en 108 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 20 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 20000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 8-9 dagar |
| Batteri-liv | 5-6 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 14-15 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Ja |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Ytterligare skärm , Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |