Doogee S99 Pro poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Doogee S99 Pro resultatet 768 "Single-core" poäng och 2980 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Doogee S99 Pro
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Doogee S99 Pro släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Doogee S99 Pro :
Geekbench benchmark rankning
Xiaomi Civi 8/128Gb
6.55 tum (2676x1236) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 64Mp Samsung GW3 / 4500mAh
3790.99kr
$410.22
Xiaomi Civi 8/256Gb
6.55 tum (2676x1236) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW3 / 4500mAh
4010.47kr
$433.97
Huawei P50E 8/256GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4656.07kr
$503.83
Huawei P50E 8/128GB
6.5 tum (2700x1224) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 50Mp Omnivision OV50A / 4100mAh
4096.97kr
$443.33
Oppo Reno7 5G CN 8/128GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
3105.19kr
$336.01
Oppo Reno7 5G CN 8/256GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
2801.79kr
$303.18
Oppo Reno7 5G CN 12/256GB
6.43 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 12Gb / 256GB / 64Mp OmniVision OV64B / 4500mAh
4532.60kr
$490.47
Samsung Galaxy A73 5G 8/256GB
6.7 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
4261.46kr
$461.13
Samsung Galaxy A73 5G 8/128GB
6.7 tum (2400x1080) Gorillaglas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 108Mp Samsung HM2 / 5000mAh
3966.66kr
$429.23
Huawei Nova 9 Pro 8/256Gb
6.72 tum (2676x1236) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 256GB / 50Mp / 4000mAh
5901.99kr
$638.65
Huawei Nova 9 Pro 8/128Gb
6.72 tum (2676x1236) Böjt glas / Snapdragon 778G / 8Gb / 128GB / 50Mp / 4000mAh
5361.74kr
$580.19
8138.58kr
$880.67
Doogee S99 Pro
6.3" (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 1000 / 8Gb / 256GB / 64Mp Samsung GW1 / 8000mAh
Kommande
Kommande
10548.35kr
$1141.43
OnePlus 7 8/256Gb
6.41 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 8Gb / 256GB / 48Mp Sony IMX586 / 3700mAh
3577.14kr
$387.08
Huawei Mate 30E Pro 5G 8/128GB
6.53 tum (2400x1176) Böjt glas / Kirin 990E / 8Gb / 128GB / 40Mp Sony IMX650 / 4500mAh
8099.86kr
$876.48
Xiaomi Black Shark 2 Pro 8/128Gb
6.39 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 Plus / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 4000mAh
4904.20kr
$530.68
OnePlus 7T 8/128Gb
6.55" (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 Plus / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX586 / 3800mAh
4980.62kr
$538.95
Xiaomi Black Shark 2 12/256Gb
6.39 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 12Gb / 256GB / 12Mp / 4000mAh
5917.42kr
$640.32
Google Pixel 4 6/64Gb
5.7" (2280x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 6Gb / 64GB / 12Mp Sony IMX363 / 2800mAh
2155.64kr
$233.26
Google Pixel 4 6/128Gb
5.7" (2280x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 6Gb / 128GB / 12Mp Sony IMX363 / 2800mAh
7664.22kr
$829.34
- Varumärke: Doogee
- Produkt: S99 Pro
- Vikt:
- Höjd, bredd, djup:
- Operativ system: Android 10.0 (Q)
- Diagonal storlek (metrisk): 6.3 tum
- Skärmupplösning: 2400x1080
- RAM-minne: 8Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 64Mp Samsung GW1
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 1000
- Batteri: 8000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 10.0 (Q) |
| Geekbench-riktmärke | 2980 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Doogee - Visa alla Doogee-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 768 (Single Core) |
| Produkt | S99 Pro |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 492777. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2400x1080 - Fler modeller med 2400x1080-upplösning se här |
| Glastyper | Gorillaglas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.3 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 4 x Cortex-A77 2,6 GHz + 4 x Cortex-A55 2 GHz |
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 1000 - Fler modeller med Dimensity 1000 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 11/26/2019 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 2.6 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 7 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | ARM Mali-G77 MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 9 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5g modem |
| Upload Speed | 211 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 8 Gb - Fler modeller med 8 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöder kort upp till 256 GB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 64 Mp - Fler modeller med en 64 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Samsung GW1 - Fler modeller med Samsung GW1 se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 32 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 8000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 8-9 dagar |
| Batteri-liv | 5-6 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Ja |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Ja |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Ja |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |