Honor Magic Vs3 poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick Honor Magic Vs3 resultatet 1388793 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på Honor Magic Vs3
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Honor Magic Vs3 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Honor Magic Vs3 :
Antutu benchmark rankning
Honor 400 Pro 12/512GB
6.7 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 12Gb / 512GB / 200Mp Samsung ISOCELL HP3 / 6000mAh
5695.66kr
$608.01
ZTE Nubia Red Magic 8S Pro+
6.8 tum (2480x1116) Gorillaglas / Snapdragon 8+ Gen 2 / 16Gb / 256GB / 50Mp Samsung GN5 / 5000mAh
8152.43kr
$870.27
OnePlus 12
6.82 tum (3168x1440) Gorillaglas / Snapdragon 8 Gen 3 / 16Gb / 512GB / 50Mp Sony LYTIA-T808 / 5400mAh
8421.56kr
$899.00
13402.37kr
$1430.70
13663.91kr
$1458.62
Honor Magic Vs3
7.92 tum (2344x2156) Böjt glas / Snapdragon 8 Gen 2 / 12Gb / 256GB / 50Mp Omnivision OV50E / 5000mAh
Kommande
Kommande
10796.74kr
$1152.55
Realme 15 Pro 12/512GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3049.47kr
$325.53
Realme 15 Pro 12/256GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3812.93kr
$407.03
Realme 15 Pro 8/256GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
2637.38kr
$281.54
Oppo Find N3 Flip
6.8 tum (2520x1080) Böjt glas / Dimensity 9200 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX890 / 4300mAh
9087.79kr
$970.12
- Varumärke: Honor
- Produkt: Magic Vs3
- Vikt: 229g
- Höjd, bredd, djup: 156.8 x 74 x 9.8mm
- Operativ system: Android 14
- Diagonal storlek (metrisk): 7.92 tum
- Skärmupplösning: 2344x2156
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp Omnivision OV50E
- Processor (CPU): Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
- Batteri: 5000mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 14 |
| Geekbench-riktmärke | 4556 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Honor - Visa alla Honor-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1407 (Single Core) |
| Produkt | Magic Vs3 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 1388793. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2344x2156 - Fler modeller med 2344x2156-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.55 mm |
| Skärm-till-kropp | 85 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 7.92 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 1x 3.19 GHz ARM Cortex-X3 + 2x 2.8 GHz ARM Cortex-A715 + 2x 2.8 GHz ARM Cortex-A710 + 3x 2 GHz ARM Cortex-A510 |
| Varumärke | Qualcomm |
| Produkt | Snapdragon 8 Gen 2 - Fler modeller med Snapdragon 8 Gen 2 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 11/17/2022 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 3.19 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 4 nm |
| Minne | 16 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Adreno 740 |
| GPU-frekvens | 1000 Mhz |
| GPU-kärnor | 2 |
| TDP | 10 W |
| Features | Snapdragon X70 |
| Upload Speed | 2500 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Sensorformat | Omnivision OV50E - Fler modeller med Omnivision OV50E se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 800/850/1900 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5000 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 156.8 x 74 x 9.8 mm |
| Vikt | 229 g |
| Material | Metallram och glasfodral |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Flexibel skärm , 5x optisk zoom , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , Ytterligare skärm , Inbyggd frontkamera |