Honor Power2 poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Honor Power2 resultatet 1887 "Single-core" poäng och 6988 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Honor Power2
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Honor Power2 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Honor Power2 :
Geekbench benchmark rankning
Vivo X90s
6.78 tum (2800 x 1260) Gorillaglas / Dimensity 9200+ / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX866 / 4810mAh
5107.74kr
$549.75
Realme 15 Pro 12/256GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3799.75kr
$408.97
Realme 15 Pro 12/512GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 12Gb / 512GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
3024.51kr
$325.53
Realme 15 Pro 8/256GB
6.8 tum (2800x1280) Gorillaglas / Snapdragon 7 Gen 4 / 8Gb / 256GB / 50Mp Sony IMX896 / 7000mAh
2615.80kr
$281.54
Apple iPhone 14 Pro Max 6/128GB
6.7 tum (2796x1290) Glas / A16 Bionic / 6Gb / 128GB / 48Mp / 4323mAh
8077.16kr
$869.35
Apple iPhone 14 Pro Max 6/1024GB
6.7 tum (2796x1290) Glas / A16 Bionic / 6Gb / 1024GB / 48Mp / 4323mAh
12892.42kr
$1387.62
Apple iPhone 14 Pro Max 6/512GB
6.7 tum (2796x1290) Glas / A16 Bionic / 6Gb / 512GB / 48Mp / 4323mAh
9430.30kr
$1014.99
Apple iPhone 14 Pro Max 6/256GB
6.7 tum (2796x1290) Glas / A16 Bionic / 6Gb / 256GB / 48Mp / 4323mAh
8470.82kr
$911.72
8175.83kr
$879.97
7154.00kr
$769.99
Kommande
Kommande
13463.54kr
$1449.09
13389.58kr
$1441.13
6958.98kr
$749.00
5998.29kr
$645.60
5853.72kr
$630.04
5621.07kr
$605.00
6224.99kr
$670.00
7144.80kr
$769.00
10401.40kr
$1119.51
9101.03kr
$979.55
- Varumärke: Honor
- Produkt: Power2
- Vikt: 216g
- Höjd, bredd, djup: 162.1 x 76.3 x 7.98mm
- Operativ system: Android 15
- Diagonal storlek (metrisk): 6.79 tum
- Skärmupplösning: 2640x1200
- RAM-minne: 12Gb
- Inbyggt minne (ROM): 256GB
- Kamera: 50Mp
- Processor (CPU): MediaTek Dimensity 8500
- Batteri: 10080mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 15 |
| Geekbench-riktmärke | 6988 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Honor - Visa alla Honor-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 1887 (Single Core) |
| Produkt | Power2 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 1886943. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 2640x1200 - Fler modeller med 2640x1200-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3 mm |
| Skärm-till-kropp | 89 % |
| Ljusstyrka | 750 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.79 tum |
Processor (CPU)
| Varumärke | MediaTek |
| Produkt | Dimensity 8500 - Fler modeller med Dimensity 8500 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 10/15/2025 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 0 GHz |
| Bit | bit |
| Tillverkningprocess | 4 nm |
| Minne | 16 Gb |
| GPU-frekvens | 0 Mhz |
| GPU-kärnor | 0 |
| TDP | 10 W |
| Features | MediaTek 5G modem |
| Upload Speed | 0 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 12 Gb - Fler modeller med 12 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 256 GB |
| Kompatibla minneskort | Nej |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 50 Mp - Fler modeller med en 50 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | Dubbel LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 900/1800 MHz 3G (WCDMA) 2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) 5G |
| Typ | 5G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 10080 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 8-9 dagar |
| Batteri-liv | 3-4 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 14-15 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Ja |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 162.1 x 76.3 x 7.98 mm |
| Vikt | 216 g |
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | Engelska, förenklad kinesiska, traditionell kinesiska - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Inbyggd frontkamera , Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz , Intradisplay fingeravtrycksläsare |