Hotwav Cyber 17 poäng i benchmarktest Geekbench
I Geekbench benchmark-testet fick Hotwav Cyber 17 resultatet 372 "Single-core" poäng och 1341 "Multi-core" poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Geekbench-testet.
Priser på Hotwav Cyber 17
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
Hotwav Cyber 17 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till Hotwav Cyber 17 :
Geekbench benchmark rankning
Xiaomi Redmi Note 13 4G 6/128GB NFC
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 685 / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung S5KHM3 / 5000mAh
1360.80kr
$147.13
Xiaomi Redmi Note 13 4G 6/128GB non NFC
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 685 / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung S5KHM3 / 5000mAh
1317.88kr
$142.49
2438.95kr
$263.70
Realme C35 4/64GB
6.6 tum (2400x1080) Böjt glas / Tiger T616 / 4Gb / 64GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1127.17kr
$121.87
Huawei Nova 10 SE 8/256GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung Bright S5KHM1 / 4500mAh
3830.83kr
$414.19
Huawei Nova 10 SE 8/128GB
6.67 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 8Gb / 128GB / 108Mp Samsung Bright S5KHM1 / 4500mAh
2587.30kr
$279.74
Ulefone Note 12
6.82 tum (1640 x 720) Böjt glas / Tiger T310 / 4Gb / 128GB / 13Mp Omnivision OV13855 / 7700mAh
893.17kr
$96.57
Xiaomi Poco C65
6.74 tum (1600x720) Böjt glas / Helio G85 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1162.13kr
$125.65
OUKITEL C35
6.56 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T616 / 12Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
1380.04kr
$149.21
832.31kr
$89.99
Kommande
Kommande
UMIDIGI G1 Max
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T610 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
864.69kr
$93.49
UMIDIGI C1 Max
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Tiger T610 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5150mAh
954.03kr
$103.15
Motorola Moto G52 4/128GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1425.73kr
$154.15
Motorola Moto G52 6/128GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1784.68kr
$192.96
Motorola Moto G52 6/256GB
6.55 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 256GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1646.68kr
$178.04
1109.78kr
$119.99
Xiaomi Black Shark 2 8/256Gb
6.39 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 855 / 8Gb / 256GB / 12Mp / 4000mAh
5043.92kr
$545.35
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 4/128GB non-NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 4Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1579.35kr
$170.76
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 6/128GB non-NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1722.25kr
$186.21
Xiaomi Redmi Note 11 4G Global 6/128GB NFC
6.43 tum (2400x1080) Böjt glas / Snapdragon 680 / 6Gb / 128GB / 50Mp Samsung S5KJN1 / 5000mAh
1812.33kr
$195.95
- Varumärke: Hotwav
- Produkt: Cyber 17
- Vikt: 256g
- Höjd, bredd, djup: 179.37 x 84.28 x 13.5mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.75 tum
- Skärmupplösning: 1600x720
- RAM-minne: 6Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 48Mp
- Processor (CPU): UNISOC Tiger T615
- Batteri: 6200mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 1341 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | Hotwav - Visa alla Hotwav-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 372 (Single Core) |
| Produkt | Cyber 17 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 262572. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1600x720 - Fler modeller med 1600x720-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Nej - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 6.5 mm |
| Skärm-till-kropp | 70 % |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.75 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x Cortex-A75 1.8GHz + 6 x Cortex-A55 1.6GHz |
| Varumärke | UNISOC |
| Produkt | Tiger T615 - Fler modeller med Tiger T615 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 07/20/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 1.8 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 12 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G57MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 1 |
| TDP | 10 W |
| Features | Unisoc modem |
| Upload Speed | 250 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 6 Gb - Fler modeller med 6 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 48 Mp - Fler modeller med en 48 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 16 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Ja - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 6200 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 10-12 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Nej |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
Design
| Höjd, bredd, djup | 179.37 x 84.28 x 13.5 mm |
| Vikt | 256 g |
| Material | Plast och gummi |
| IP-klassning (IP68) | Ja - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Skärmuppdateringsfrekvens 120Hz |