OUKITEL C72 poäng i benchmarktest Antutu
I Antutu benchmark-testet fick OUKITEL C72 resultatet 269173 poäng. Nedan kan du jämföra dess prestanda med andra modeller, baserat på Antutu-testet.
Priser på OUKITEL C72
Vi kontrollerar över 100 butiker och över 1000 kuponger och erbjudanden varje dag för att hitta de billigaste priserna och bästa rabatterna för ditt köp.
OUKITEL C72 släpps snart.
Lämna din e-post adress och så snart varorna säljs blir du den första som får veta det.
Alternativ till OUKITEL C72 :
Antutu benchmark rankning
Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/128Gb
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 6Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX686 / 5260mAh
3559.63kr
$379.99
Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128Gb
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 8Gb / 128GB / 64Mp Sony IMX686 / 5260mAh
2903.99kr
$310.00
Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/64Gb
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 6Gb / 64GB / 64Mp Sony IMX686 / 5260mAh
2341.83kr
$249.99
OUKITEL WP13
6.52 tum (1600x720) Böjt glas / Dimensity 700 / 8Gb / 128GB / 48Mp Sony IMX582 / 5280mAh
2304.36kr
$245.99
2046.75kr
$218.49
Kommande
Kommande
Hotwav Cyber 13 Pro
6.6 tum (2408x1080) Böjt glas / Tiger T619 / 12Gb / 256GB / 64Mp Sony IMX686 / 10800mAh
1942.58kr
$207.37
Xiaomi Mi Note 10
6.47 tum (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 6Gb / 128GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 5260mAh
3370.97kr
$359.85
Xiaomi CC9 Pro 8/256Gb
6.47" (2340x1080) Gorillaglas / Snapdragon 730G / 8Gb / 256GB / 108Mp Samsung ISOCELL Bright HMX / 5260mAh
4028.95kr
$430.09
Samsung Galaxy A22s 5G 4/128GB
6.6 tum (2408x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 128GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2582.30kr
$275.66
Samsung Galaxy A22s 5G 4/64GB
6.6 tum (2400x1080) Gorillaglas / Dimensity 700 / 4Gb / 64GB / 48Mp Samsung GM2 / 5000mAh
2595.41kr
$277.06
- Varumärke: OUKITEL
- Produkt: C72
- Vikt: 220g
- Höjd, bredd, djup: 170 x 79.6 x 9.5mm
- Operativ system: Android 16
- Diagonal storlek (metrisk): 6.88 tum
- Skärmupplösning: 1650x720
- RAM-minne: 4Gb
- Inbyggt minne (ROM): 128GB
- Kamera: 64Mp
- Processor (CPU): UNISOC Tiger T615
- Batteri: 5150mAh
Specifikationer
| Operativsystem (OS) | Android 16 |
| Geekbench-riktmärke | 1378 (Multi-Core) - Jämför med de andra modellerna här |
| Varumärke | OUKITEL - Visa alla OUKITEL-modeller här |
| Geekbench-riktmärke | 377 (Single Core) |
| Produkt | C72 |
| Prestanda | testa antutu- riktmärke ~ 269173. - Jämför med de andra modellerna här |
Skärm
| Skärmupplösning | 1650x720 - Fler modeller med 1650x720-upplösning se här |
| Glastyper | Böjt glas |
| Skärmtyp | OGS |
| Multi touch | 10 |
| Bezelless | Ja - Fler modeller med ramlös skärm se här |
| Ram storlek | 3.6 mm |
| Skärm-till-kropp | 85 % |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| Diagonal storlek (metrisk) | 6.88 tum |
Processor (CPU)
| Processor typ | 2 x Cortex-A75 1.8GHz + 6 x Cortex-A55 1.6GHz |
| Varumärke | UNISOC |
| Produkt | Tiger T615 - Fler modeller med Tiger T615 CPU se här |
| Utgivningsdatum | 07/20/2024 |
| Processorkärntyp | 8 |
| Processorhastighet | 1.8 GHz |
| Bit | 64 bit |
| Tillverkningprocess | 12 nm |
| Minne | 12 Gb |
| Processor för grafik (GPU) | Mali-G57MC |
| GPU-frekvens | 850 Mhz |
| GPU-kärnor | 1 |
| TDP | 10 W |
| Features | Unisoc modem |
| Upload Speed | 250 Mbps |
Minne
| RAM-minne | 4 Gb - Fler modeller med 4 Gb RAM se här |
| Inbyggt minne (ROM) | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TF), stöd för kort upp till 2 TB |
Kamera
| Bakre kamera | |
| Upplösning | 64 Mp - Fler modeller med en 64 Mp-kamera se här |
| Inbyggd blixt | LED-blixt |
| Främre kamera | |
| Upplösning | 8 Mp |
| Inbyggd blixt | Nej |
Mobilnätverk
| GSM-band | 2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz 3G (WCDMA): 850/900/2100 MHz 4G (FDD-LTE): B1 (2100) / B3 (1800) / B7 (2600) |
| Typ | 4G |
| Antal SIM-kortplatser | nanoSIM + nanoSIM eller microSD (TF) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| NFC | Nej - Fler modeller med NFC se här |
Plats
| Nätverksstöd | GPS, A-GPS, GLONAS |
Batteri
| Batterikapacitet (mAh) | 5150 mAh |
| Typ | Ej avtagbar |
| Stöd för snabbladdning | Ja |
| Standby-tid | 6-7 dagar |
| Batteri-liv | 2-3 dagar |
| Arbetstid i hårt läge | 8-9 timmar |
| Samtalstid | 30 timmar |
| Trådlös laddning | Nej |
Sensorer
| Meddelanden ledda | Nej |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Gyro | Nej |
| Accelerometer | Ja |
| Kompass | Ja |
| Barometer | Nej |
| IR | Nej |
Ljud
| Ljudprocessor | Integrerad |
| Högtalare | Ja |
| Mikrofon | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
Design
| Höjd, bredd, djup | 170 x 79.6 x 9.5 mm |
| Vikt | 220 g |
| Material | Plast |
| IP-klassning (IP68) | Nej - Fler modeller med IP68 se här |
Språkstöd
| språk | - En detaljerad lista över språk som stöds här |
Gränssnitt / kontakter
| USB Type-C-portar | 1 |
Funktioner
| Andra specifikationer | Skärmuppdateringsfrekvens 90Hz , Ytterligare skärm |